Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

„Slovenské piesky“ na Záhorí prilákali nadšencov vojenskej histórie

Miroslav KošírerDátum12. 08. 2013 23:54:21TémaHistória
817

Zaujímavé vojenské podujatie „Slovenské piesky“ približuje atmosféru bojov druhej svetovej vojny. Na podujatí sa okrem  náčelníka gen. štábu OS SR  generálporučíka  Ing. Petra Vojteka zúčastnil aj župan Bratislavského kraja  Pavol Frešo a ďalší hostia. Tradičné podujatie „Slovenské piesky“ sa konalo už piatykrát  a prilákalo do areálu Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie niekoľko stovák nadšencov a priaznivcov vojenskej techniky a histórie. Na akcii sa prezentovali aj dobové tábory, ako napríklad ruská dedina, francúzska dedina v Normandii, nemecký  a ruský poľný tábor, Tobruk - československý tábor, ale aj československá brigáda vo Veľkej Británii. Ozbrojené sily SR predvádzali statické a dynamické ukážky, prezentovali rôzne moderné ručné zbrane a inú zaujímavú techniku. Návštevníkov zaujali military  - predajné stánky, kde si mohli kúpiť rôzne dobové vojenské uniformy, doplnky a expanzné zbrane.  Nuž  nechýbali, ani stánky s občerstvením, kde ponúkali  jedlá od výmyslu sveta. „Historická akcia „Slovenské piesky“ nám pripomína dve veľmi dôležité veci. Po prvé - našu novodobú históriu z hľadiska toho, aké vojenské zápasy sa viedli, nielen na našom území, ale po celej Európe. Po druhé - jednu veľkú pravdu, že sloboda nie je zadarmo a práve, preto by sme si mali pripomínať históriu, poznať ju poriadne a vedieť, čo všetko nás stáli tie tradície, ktoré dnes žijeme,“ povedal župan  Pavol Frešo. Náčelník gen. štábu OS SR generálporučík Ing. Peter Vojtek nám povedal :  „ Je dôležité, aby ozbrojené sily SR dokazovali svoju profesionalitu v zahraničných misiách, ale aj v rámci pomoci obyvateľom, ako napríklad aj počas nedávnych povodní, či kalamít. Dnes žijeme v mieri a na takýchto podujatiach sa má možnosť verejnosť zoznámiť s profesionalitou vojakov a s ich technikou.“ Vojenské kultúrne podujatie na Záhorí sa končilo v pondelok 12.8.2013.

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign