Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

19 spoločností sa chcelo obohatiť na úkor štátneho rozpočtu

Prezídium PZSR |MM| Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil zo zločinu daňového podvodu  šiestich členov organizovanej skupiny. Tí si mali v období od mája do decembra 2012  neoprávnene uplatňovať  nárok na vrátenie nadmerného odpočtu DPH vo výške najmenej 1.166.207,13 eur. Vzhľadom na dĺžku a spôsob konania obvinených, vyšetrovateľ kvalifikoval tento zločin, ako spáchaný závažnejším spôsobom konania.

     Marián Z., Mária Z., Marcela Z. a Emil P. si s úmyslom získať finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu SR založili alebo prevodom podielov ovládali 19 obchodných spoločností. Na riadenie a ovládanie týchto spoločností obsadili do ich orgánov  seba alebo nimi vybrané osoby, s ktorými mali priateľský alebo príbuzenský vzťah, prípadne boli dosadené osoby finančne odkázané na túto organizovanú skupinu.

     Obvinení za spoločnosti vypísali vymyslené jednotlivé daňové priznania k DPH alebo týmto poverili nimi určené osoby, ktorým taktiež nadiktovali aké údaje majú do daňových priznaní napísať a následne ich podávali prostredníctvom pošty alebo priamo na podateľní daňového úradu Bratislava. Tieto spoločnosti ale nevykazovali ekonomickú činnosť v takom rozsahu, aby im reálne vznikal nárok na vrátenie DPH. Na páchaní zločinu sa spolupodieľali aj dvaja pracovníci Daňového úradu v Bratislave. Vladimír Š. a Ladislav P. okrem poskytovania informácií v súvislosti s daňovými konaniami týkajúcich sa ich subjektov zabezpečovali, aby daňové priznania boli opečiatkované a predložené v termínoch, ktoré si obvinení sami zvolili. Za sprostredkované služby im boli vyplácané odmeny v hodnote 100 až 200 eur.

     13. až 14. mája a 23. septembra vykonalo 155 príslušníkov Policajného zboru v spolupráci s inšpekciou Finančného riaditeľstva Slovenskej republiky zaisťovacie akcie, pri ktorých boli zadržané podozrivé osoby a zaistené účtovné doklady, falošné pečiatky rôznych firiem, počítače a pamäťové médiá.

     Štyri obvinené osoby sa nachádzajú v súčasnosti vo väzbe a sú trestne stíhané aj za trestný čin neodvedenia dane a poistného s rozsahom škody 7.643.414,68 eur a za obzvlášť závažný zločin poisťovací podvod s rozsahom škody min. 775.127,13 eur.

 Obvineným v prípade dokázania viny hrozí za závažný zločin daňového podvodu 7 až 12 rokov odňatia slobody.

   


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign