Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

57. medzinárodný strojársky veľtrh.

817

Medzinárodný strojársky veľtrh je najvýznamnejší priemyselný veľtrh v strednej Európe, s každoročnou účasťou viac ako 1 500 vystavovateľov a 80 000 návštevníkov. Zo zahraničia prichádza cez 35% vystavovateľov a 10% návštevníkov. Návštevnosť je vysoko odborná, cez sedemdesiat percent návštevníkov ovplyvňuje rozhodovanie o investíciách, tretina patrí k vrcholovému manažmentu. Zastúpené sú všetky kľúčové oblasti strojárskeho a elektrotechnického priemyslu.


Na strojárenskom veľtrhu v Brne bude aj Národný deň Slovenska
Najväčší priemyselný veľtrh v strednej Európe – Medzinárodný strojárenský veľtrh (MSV) 2015 v Brne sa uskutoční 14.-18. septembra na tradičnom Výstavisku. "Strojárenský veľtrh je najväčšie česko-slovenské hospodárske podujatie, barometer i budúcnosť ekonomiky. Na veľtrh sa vrátili firmy, ktoré v minulých rokoch absentovali a to nás teší. Máme radosť aj z toho, že sa nám po dlhom čase podarilo zabezpečiť účasť našej politickej špičky v čele s prezidentom a v prvý deň bude mať výjazdové zasadnutie 16 ministrov vlády, ktorá bude rokovať o podpore českého priemyslu," povedal dnes generálny riaditeľ akciovej spoločnosti Veľtrhy Brno Jiří Kuliš na tlačovej konferencii v Bratislave za prítomnosti veľvyslankyne ČR na Slovensku Livie Klausovej. Na MSV je prihlásených 1504 vystavovateľov z 32 krajín, z toho 702 zo zahraničia. Najväčšiu zahraničnú účasť má Nemecko - 288 vystavovateľov, Slovensko 80, Taliansko 53, Čína 50, Rakúsko 47 a Švajčiarsko 32. "Špeciálnymi hosťami strojárenského veľtrhu sú Južná Kórea a čínska provincia Che-pej, z ktorej príde osem firiem. V utorok 15. septembra bude Slovenský národný deň za účasti ministrov oboch našich krajín. Uvažujeme, že v roku 2018 bude Slovensko partnerskou krajinou veľtrhu, v roku 100. výročia vzniku Československa," prezradil Kuliš. Hlavnou témou MSV 2015 je meracia, riadiaca, automatizačná a regulačná technika využívaná všetkými priemyselnými odbormi. Bude to sústredené v rámci 8. ročníka projektu pod názvom Automatizácia za účasti 257 vystavujúcich firiem z 13 krajín. V bohatom sprievodnom programe MSV je prezentácia vedecko-výskumných aktivít vysokých škôl, súťaž mladých strojárov v programovaní, ponuka pracovných príležitosti pre absolventov technických škôl (Job Fair). Tiež množstvo odborných fór, prezentácií, seminárov, konferencií a iných podujatí. Medzi nimi aj na tému Priemysel 4.0 o digitálnych výrobných procesoch, 3D technológiách či infraštruktúre pre internet. Súčasťou 57. ročníka MSV je veľtrh dopravy a logistiky (Transport a logistika) i Medzinárodný veľtrh techniky pre tvorbu a ochranu životného prostredia Envitech.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign