Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

69. ročník národného behu Devín – Bratislava štartuje 10. apríla 2016

815
V nedeľu 10. apríla odštartuje už 69. ročník Národného behu DEVÍN – BRATISLAVA, ktorý je najstarším atletickým podujatím na Slovensku. Preteky sa uskutočnia pod záštitou primátora Iva Nesrovnala. Záujemcovia o účasť sa mohli prihlásiť online do nedele 3. apríla a urobilo tak celkovo 6 372 účastníkov.
 
 
Pre porovnanie, v minulom roku sa online zaregistrovalo 6271  športovcov a fanúšikov behu. Keďže na prihlásenie zostávajú ešte dva termíny – štvrtok 7. a piatok 8. apríla, aj v tomto ročníku tradičných bratislavských pretekov očakávame veľmi vysokú účasť. „Účasť na ostatných ročníkoch nášho podujatia značí, že beh je veľmi obľúbeným športom, a to nielen medzi Bratislavčanmi. Ľudia behajú pre radosť i pre zdravie. Aj v tomto roku budeme mať tú česť privítať na štarte bežcov z celého Slovenska a tiež zo zahraničia,“ uviedol riaditeľ pretekov Národný beh DEVÍN – BRATISLAVA Ing. Peter Vojtko, riaditeľ  STARZu. Usporiadateľmi podujatia sú STARZ a Hlavné mesto SR Bratislava. Štart je na historicky pamätnom mieste – pod Hradom Devín. Cieľ a slávnostné vyhlasovanie výsledkov sa uskutočňuje v centre Bratislavy za účasti predstaviteľov mesta a zástupcov partnerov podujatia. Odmenení budú tradične prví traja najrýchlejší muži a prvé tri najrýchlejšie ženy v každej z 11 súťažných kategórií. 

Dlhá tradícia
Z Devína sa po prvýkrát bežalo v roku 1921, čím sa podujatie zapísalo do športovej histórie ako najstarší cestný beh a zároveň najstaršie atletické podujatie na Slovensku. Prvé ročníky mali len zopár bežcov a tisíce nadšených divákov. V súčasnosti nad týmto charizmatickým podujatím drží ochrannú ruku STARZ – Správa telovýchovných a rekreačných podujatí hlavného mesta Slovenskej Republiky Bratislavy. 
Pôvodná putovná krištáľová trofej pochádza ešte z tridsiatych rokov z rúk rektora Univerzity Komenského. Dvadsaťsedem ročníkov odpadlo z rôznych príčin, no úspechom je, že od roku 1971 sa história už ani raz neprerušila. Napríklad v roku 1987 sa prihlásilo na štart neuveriteľných 4245 účastníkov a minulý rok  štartovalo 6 151 účastníkov.
 
 
Národný beh DEVÍN – BRATISLAVA je špecifický tým, že sa ho pravidelne zúčastňujú výborní bežci, ktorí sú v atletickom svete pojmami. A to spolu so stovkami neorganizovaných,  rekreačných bežcov, pre ktorých je tento pretek vecou cti, zdravia či potešenia. Ďalšou zvláštnosťou behu je, že sa neevidujú traťové rekordy, nakoľko sa dĺžka trasy v  priebehu desaťročí menila. Preto sme zaviedli meranie čistého času na 11 000m.  Jednoducho, beží sa z Devína do Bratislavy.
 
 
Účasť v posledných rokoch  
Počet účastníkov  posledné roky rapídne stúpal. V roku 2008  bolo 2 108 bežcov,  v roku 2009 sa zúčastnilo  2 959 bežcov, v roku 2010  bežalo 3 905, v roku 2011 bežalo 5 176, v roku 2012 bežalo rekordných 5 270 bežcov, v roku 2013 dobehlo do cieľa 5 195 bežcov, 2014 roku to bolo 5556 bežcov. Minulý rok bežalo 6 151 bežcov. Svedčí to o veľkej popularite behu ako najprirodzenejšej pohybovej aktivite. 
 
Viac informácií nájdete v priloženom PDF dokumente. 
 
zdroj:www.bratislava.sk

 


Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign