Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ako sa osviežiť počas horúčav v hlavnom meste

815
Počas horúčav poskytuje hlavné mesto niekoľko možností ako sa Bratislavčania či návštevníci mesta môžu osviežiť.

V meste je aktuálne plne funkčných 6 rozprašovačov vodnej hmly, ktoré ponúkajú Bratislavčanom a návštevníkom mesta príjemné osvieženie. Nájdete ich na Hviezdoslavovom námestí pri Ganymedovej fontáne, Nám. SNP pri fontáne Lev s erbom,  Nám. M. Benku, Dulovom námestí, v Parku A. Hlinku a v Medickej záhrade. V júli pribudne osviežovač aj na Hlavné námestie, v blízkosti Maximiliánovej fontány.

Rozprašovače  fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa odparí. Majú teplotný senzor, ktorý je prednastavený na teplotu 25°C. Znamená to, že rozprašovače sa automaticky vypnú pri poklese pod 25°C, napríklad v prípade dažďa, kedy teplota spravidla klesá pod  25°C.

Od tohto pondelka, 24.6.2019, sme predĺžili otváracie hodiny na niektorých mestských letných kúpaliskách. Kúpaliská Rosnička v Dúbravke, Tehelné Pole v Novom Meste a Delfín v Ružinove sú otvorené od 9,00 do 20,00 hod. Kúpalisko Lamač od 10,00 – 19,00 hod. Okrem toho sú k dispozícii kúpaliská Zlaté Piesky, Krasňany a tento piatok má otvoriť aj kúpalisko Rača. Podrobný rozpis otváracích hodín nájdete na webovej stránke STaRZ: www.starz.sk.

K dispozícii sú aj pitné fontánky, ktorých bude v tomto roku spustených 11. Nachádzajú sa na Nám. SNP, na Hviezdoslavovom námestí (2 KS), na Župnom námestí, Hlavnom námestí, na Panskej ulici (Pálffyho palác), na nádvorí Jána Nepomuckého, na Bielej ulici, v parku na Svoradovej a na Hradnom kopci (2 KS).                         

Okrem toho stále sledujeme vývoj počasia a v momente kedy bude niekoľko dní po sebe teplota vzduchu presahovať 30 stupňov Celzia, zabezpečíme aj cisterny s pitnou vodou. Umiestnené budú na Hlavnom námestí a na Kamennom námestí. K zmierneniu tepla prispeje aj kropenie ulíc, ktoré tiež spustíme a osviežiť vzduch pomáha aj vyše 150 fontán v Bratislave, z ktorých 38 prevádzkuje mesto.

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign