Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bezpečnosť slovensko-ukrajinskej štátnej hranice sa neustále zvyšuje

815

Prezídium PZSR |MM| V dňoch 29. a 30. októbra 2013 sa v Bratislave konalo XVII. zasadnutie hlavných hraničných splnomocnencov Slovenskej republiky a Ukrajiny. Hlavný hraničný splnomocnenec Slovenskej republiky plk. JUDr. Ľudovít Bíró (riaditeľ úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ) a Hlavný hraničný splnomocnenec Ukrajiny arm. gen. Mykola Lytvyn (predseda Štátnej hraničnej služby Ukrajiny) spoločne vyhodnotili činnosť oboch služieb za posledný rok, pričom ocenili stále sa zlepšujúcu spoluprácu. Jej výsledkom je aj znížený počet nelegálnych migrantov zadržaných na štátnej hranici alebo v jej blízkosti. Hlavní hraniční splnomocnenci sa zhodli, že napriek dobrej úrovni ochrany spoločnej štátnej hranice, je potrebné spoluprácu aj naďalej rozvíjať. Významným krokom v rozvoji spolupráce hraničných služieb ako aj slovensko-ukrajinských vzťahov je uzatvorenie Dohody o spoločných hliadkach. Táto dohoda bola slávnostne podpísaná oboma hlavnými hraničnými splnomocnencami pri príležitosti XVII. zasadnutia. Podpísanie dohody je možné považovať za historický míľnik, ktorý posunie spoluprácu hraničných služieb oboch štátov na ešte vyššiu úroveň. Túto skutočnosť potvrdzuje aj účasť prezidenta Policajného zboru gen. PaedDr. Tibora Gašpara a veľvyslanca Ukrajiny v Slovenskej republike Oleha Havašiho na slávnostnom stretnutí, kde spolu s hlavnými hraničnými splnomocnencami oboch štátov prediskutovali aktuálne otázky spolupráce, ako aj výzvy do budúcnosti.

 

Slovensko-ukrajinská štátna hranica je už od 21. decembra 2007 vonkajšou pozemnou hranicou Schengenského priestoru. Zabezpečenie jej ochrany  je jednou z priorít Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. To, že svoju úlohu plní svedomite, dokazujú aj dve úspešné schengenské hodnotenia. Systém zabezpečenia tejto hranice je dokonca uvádzaný ako príklad pre ostatné členské štáty Európskej únie ochraňujúce vonkajšie pozemné hranice Európskej únie. Faktom však ostáva, že efektívna ochrana štátnej hranice nie je možná bez denno-dennej úzkej spolupráce so susednými štátmi, čoho veľmi dobrým príkladom je práve Ukrajina. Aktívna spolupráca Štátnej hraničnej služby  Ukrajiny a Úradu hraničnej  a cudzineckej polície dosiahla vysokú úroveň a efektivitu. Činnosť a spolupráca oboch služieb ako aj úroveň ochrany slovensko-ukrajinskej štátnej hranice je každoročne hodnotená na najvyššej možnej úrovni oboch štátov, na úrovni hlavných hraničných splnomocnencov Slovenskej republiky a Ukrajiny.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign