Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislava má rozpočet na budúci rok

817

Bratislava má rozpočet na budúci rok, schválili ho 8.12.2016  mestskí poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Viac peňazí v meste pôjde do verejnej infraštruktúry, sociálnej oblasti, vzdelávania a voľného času, ale aj mobility a verejnej dopravy. Bratislava bude v roku 2017 hospodáriť s rozpočtom približne 340-miliónov EUR. Návrh rozpočtu na rok 2017 nadväzuje na rozvojový rozpočet z roku 2016, vo všetkých programoch podporuje ďalší rozvoj Bratislavy a pokračuje vo zvyšovaní a zabezpečení kvalitnejších verejných služieb. „Som rád, že bol dnes rozpočet na rok 2017 schválený a môžeme naplno pokračovať v rozbehnutých projektoch, ktoré postupne menia Bratislavu k lepšiemu. Medzi ne nepochybne patria opravy ciest, nové cyklotrasy, chodníky, nové parky, viac stromov, viac peňazí do školstva, sociálnych služieb, kultúry a športu a ďalšie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Jednou z oblastí, ktorá počíta s najväčším navýšením oproti návrhu rozpočtu v roku 2016 je verejná infraštruktúra. Ide najmä o výdavky spojené s vytváraním predpokladov pre územný rozvoj mesta, kvalitu a rozvoj cestnej a pešej infraštruktúry, cyklotrás a parkovísk, rozvoj nosného dopravného systému a infraštruktúry verejných priestranstiev a zelene. V pláne je realizácia nových cyklotrás Starohájska, Alstrova – Pekná Cesta, Rožňavská – úsek Tomášikova a príprava nových projektových dokumentácií a výstavba nových parkovísk Pri Kríži či Röntgenová. V oblasti infraštruktúry verejných priestranstiev a zelene dosiahnu výdavky významný nárast a navrhuje sa realizácia nových parkov v Karlovej Vsi, Pri Kríži, Svoradova a Pod záhradami. Zároveň sa bude pokračovať v revitalizácii a starostlivosti o zeleň a v podpore novej výsadby. Rozpočet hlavného mesta na rok 2017 má historicky najvyššie výdavky v oblasti školstva, vzdelávania a voľného času a v sociálnej oblasti. Ide najmä o podporu základných umeleckých škôl, podporu centier voľného času, vzdelávania a takisto aj podporu sociálnych služieb. Mesto v rozpočte vyčlenilo aj prostriedky na spoluúčasť pri projektoch financovaných Európskou úniou. Ide predovšetkým o projekty z oblasti dopravy a dopravnej infraštruktúry. V roku 2017 sa bude pripravovať pokračovanie električkovej trate do Petržalky až po Janíkov dvor. Bude sa pripravovať a realizovať aj modernizácia električkových radiál Karlovesko - Dúbravská radiála, Vajnorská radiála a Ružinovská radiála a ďalšie projekty. V rozpočte na rok 2017 sa plánuje realizovať výstavba náhradných nájomných bytov, nakoľko hlavné mesto je zo zákona 260/2011 povinné zabezpečiť do konca roka 2016 približne 580 náhradných nájomných bytov pre právoplatných žiadateľov. Rozpočet je navýšený aj v ďalších oblastiach s cieľom skvalitnenia života a služieb pre Bratislavčanov. „,“ povedal primátor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign