Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislava podá prihlášku do súťaže Európske hlavné mesto mládeže 2018

815
Bratislava má možnosť stať sa Európskym hlavným mestom mládeže roku 2018. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili 5.2.2015 uznesením zámer kandidatúry hlavného mesta Bratislava na titul Európske hlavné mesto mládeže 2018 organizovanej Európskym fondom mládeže. Za prijatie návrhu hlasovalo 40 poslancov mestského zastupiteľstva zo 40 prítomných.
 
„Vítam každú iniciatívu, ktorá môže pomôcť rozvoju ekonomiky a turizmu v Bratislave. Problémom je, že následné financovanie, ktoré je v iných mestách riešené cez Kohézne fondy, v Bratislave nie je možné, preto budeme musieť hľadať iné riešenia. Iniciatívu oceňujem, sám som sa s týmito mladými ľuďmi, ktorí sa snažia o to, aby sa Bratislava stala v roku 2018 Európskym hlavným mestom mládeže stretol,“ vyjadril sa primátor Nesrovnal. „Je to prestížne ocenenie, ktoré udeľuje na jeden rok Európske fórum mládeže. Vďaka tomuto projektu dostávajú mladí ľudia priestor na diskutovanie, realizovanie sa a aktívne zapájanie sa do aktivít v meste, aby ho propagovali a zlepšovali v ňom život,“ dodal. 
 
Európske hlavné mesto mládeže (EYC) je titul, ktorý udeľuje na jednoročné obdobie Európske fórum mládeže ako organizácia zastrešujúca národné mládežnícke skupiny z celej Európy – národné rady mládeže a medzinárodné mimovládne mládežnícke organizácie zastupujúce záujmy miliónov mladých ľudí na celom kontinente. Projekt Európske hlavné mesto mládeže je určený pre cieľovú skupinu mládeže od 13 do 35 rokov. Cieľom politiky mládeže je podporovať prácu s mládežou, ktorá podporuje občiansku a akademickú participáciu, neformálne vzdelávanie, dobrovoľníctvo, podnikavosť a kreativitu, s cieľom posilniť vzťahy medzi európskymi inštitúciami a inštitúciami na miestnej úrovni uplatňovaním spoločných európskych cieľov v oblasti politiky mládeže. 
 
Pre získanie titulu musí mesto prejsť najskôr výberovými procedúrami, ktoré trvajú približne jeden rok. Ak bude mesto Bratislava vybraté a dostane tento titul, má tri roky na to, aby pripravilo v danom roku aktivity. Doposiaľ bol titul udelený nasledovným mestám: Rotterdam, Turín, Antverpy, Braga, Maribor, Solún, Kluž, Ganja a Varna.
 
zdroj: www.bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign