Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"Bratislava pre všetkých" posledný aprílový víkend

817

Bratislava už tradične počas posledného aprílového víkendu v dňoch 22. – 24. apríla otvorí svoje brány obyvateľom a návštevníkom mesta. Slávnostne si tak pripomenie pridelenie mestských práv a historické obdobie, ktoré sa v minulosti spájalo s oslavami a neformálnymi stretnutiami zástupcov radnice s obyvateľmi kráľovského mesta. Rok 2016 bude patriť už trinástemu ročníku podujatia, ktoré ponúka pestrý a bohatý program pre všetky generácie. Voľne prístupné budú napríklad Múzeum mesta Bratislavy, Galéria mesta Bratislavy, Zoologická záhrada, Mestská knižnica, Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, ale zaujímavý program si pripravili aj ďalšie mestské podniky a organizácie ako napríklad Mestská polícia Bratislavy, spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s., Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s., či Dopravný podnik Bratislava, a.s. Pre verejnosť otvorí svoje brány aj Primaciálny palác. V kancelárii primátora sa budú môcť návštevníci osobne stretnúť s primátorom hlavného mesta Ivom Nesrovnalom a s jeho námestníkmi. Okrem toho budú mať záujemcovia možnosť navštíviť galériu v Primaciálnom paláci so vzácnymi gobelínmi.

V rámci podujatia Bratislava pre všetkých budú otvorené jednotlivé expozície mestského múzea, medzi inými hrad Devín, Múzeum dejín mesta v Starej radnici a ďalšie. V Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci môžu návštevníci obdivovať umelecké poklady predstaviteľa slovenského netradičného žánrového maliarstva medzivojnového obdobia Arnolda Petra Weisza-Kubínčana. Počas celého víkendu budú už tradične dokorán otvorené dvere aj v ZOO. Športovo naladení Bratislavčania si budú môcť zašportovať v zariadeniach STARZ-u.
Slovenská metropola sa počas nadchádzajúceho víkendu stane tiež „mestom, ktoré číta“. V duchu tohto hesla sa otvorí mestská knižnica, ktorá poskytne zaujímavé čítanie a nebude chýbať ani obľúbená burza kníh. Bratislavčania budú mať možnosť lepšie spoznať svoje mesto vďaka sprievodcom Bratislavskej organizácie cestovného ruchu, ktorí pripravili sériu prehliadok s odborným výkladom. Deti základných umeleckých škôl budú zase koncertovať v priestoroch Primaciálneho paláca. Pre najmenších návštevníkov mesto pripravilo sobotné námestie detí a mládeže na Hlavnom námestí, kam prídu svoje zručnosti prezentovať deti z umeleckých škôl a centier voľného času. Najmladším návštevníkom bude taktiež venovaný rozprávkový deň otvorených dverí na doskách Mestského divadla P.O. Hviezdoslava.
Samospráva v spolupráci s tínedžermi pripravila 9. ročník celomestského projektu Mestského parlamentu mladých Bratislava, ktorý zahŕňa súťažnú výstavu pod názvom Bratislava objektívom detí a mládeže. Mladá generácia na netradičnej výstave v autobuse na Hviezdoslavovom námestí vyjadrí názor na svoje rodné mesto a život v ňom svojimi očami.
Vďaka spoločnosti OLO si na Primaciálnom námestí si budú môcť návštevníci v sobotu splniť svoj detský sen – stať sa nachvíľu smetiarom a sadnúť si do smetiarskeho auta či dozvedieť sa viac o separovaní odpadu. Vo vodárenskom múzeu si zasa môžu návštevníci v krásnej záhrade oddýchnuť alebo sa dozvedieť viac o tom, akou cestou sa voda dostane až k nám domov. Verejnosti bude sprístupnené aj vojenské múzeum v bunkri BS-8 na Kopčianskej ulici v Petržalke. Nedeľa bude patriť oddychu v prírode, takže okrem otvorených priestorov mestského múzea a galérie bude na návštevníkov čakať pestrý program v lesoparku na Partizánskej lúke či medzi dostihovými koňmi v areáli Závodiska v Petržalke. Novinkou tohto ročníka bude prezentačný stánok hlavného mesta na Dobrom trhu na Jakubovom námestí, kde budú k dispozícii odborníci z útvaru hlavnej architektky, oddelenia správy komunikácií a oddelenia mestskej zelene a životného prostredia pre tých, ktorí by sa chceli dozvedieť viac o obnove mestskej zelene, opravách komunikácií, prípadne si nechať poradiť na tému obnovy bytových domov. Prvýkrát si budú môcť návštevníci stiahnuť kompletný program jednotlivých podujatí priamo na námestiach v meste prostredníctvom aplikácie KnowSpot. Veľmi odporúčame, aby návštevníci nechali svoje autá doma a využili na presun do mesta služby MHD, ktorá bude na exponované miesta premávať počas víkendu 23. a 24. apríla v posilnenom režime. Na viacerých linkách MHD budú premávať posilnené spoje. Na hrad Devín budú premávať autobusové linky č. 28 od Mosta SNP. Do ZOO so skráteným intervalom medzi spojmi budú premávať autobusy linky č. 31 na trase Trnavské mýto, Námestie slobody, Staromestská, Lafranconi, ZOO, Cintorín Slávičie údolie a tiež linky č. 32 na trase Hlavná stanica, Kramáre, ZOO, Botanická záhrada, Dlhé diely a linka č. 30 od Mosta SNP v smere na Lamač. Na Železnú studničku aj na Kačín bude zo zastávky Patrónka premávať linka č. 43.
Víkendové podujatie samosprávy hlavného mesta SR s názvom Bratislava pre všetkých každoročne navštevuje približne 150 000 ľudí z Bratislavy, z celého Slovenska, ako aj zo zahraničia.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign