Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislavčania a Trnavčania sa môžu vyjadriť k budúcnosti dopravy vo svojom kraji

Ministerstvo dopravy,  výstavby a regionálneho rozvoja SR |MM| Ešte mesiac môžu obyvatelia Trnavského a Bratislavského kraja využiť jedinečnú možnosť ovplyvniť dopravu vo svojom regióne. Tisícky domácností sa môžu zapojiť do ťažiskového prieskumu v rámci rakúsko-slovenského projektu BRAWISIMO.

Prieskum podrobne mapuje dopravné zvyklosti a potreby respondentov, ktorí vypĺňajú dotazníky o cestovaní celej domácnosti.„Anketári už navštívili takmer 5-tisíc domácností na západe Slovenska, pričom oslovia ešte takmer 7-tisíc. Svojimi odpoveďami môžu tieto domácnosti prispieť k skvalitneniu dopravy vo svojom regióne,“ povedal hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Martin Kóňa. „Len vtedy, keď vieme odkiaľ, kam, kedy a prečo ľudia cestujú, môžeme totiž cielene zlepšovať ponuku dopravy a reagovať tak na skutočné potreby ľudí,“ dodal.

Výsledky prieskumu sa dajú využiť na zlepšenie efektívnosti súčasného dopravného systému, napríklad pri úpravách cestovných poriadkov či optimalizácii dopravy v rámci integrovanej dopravy. Zároveň budú podkladom pri príprave investícií do cestnej a železničnej dopravy. „Prieskum nám pomôže preukázať efektívnosť jednotlivých investícií do dopravnej infraštruktúry, čo je kľúčové pri získavaní zdrojov z eurofondov,“ vysvetlil M. Kóňa.

Prieskum, ktorý prebieha od septembra do polovice decembra, realizuje viac ako dvadsiatka školených anketárov Štatistického úradu SR. Ide o štandardizovaný anonymný prieskum bežný v západnej Európe, ktorý sa realizuje paralelne aj v Rakúsku podľa spoločnej metodiky a s obsahovo identickými otázkami.Každý opytovateľ má pri sebe preukaz vystavený na svoje meno, ktorý ho oprávňuje vykonávať prieskum. Na požiadanie ukáže aj svoj občiansky preukaz, aby  si respondenti mohli overiť jeho totožnosť,“ vysvetľuje hovorca Štatistického úradu Marián Jánošík. A uistil respondentov, že nemusia mať žiadne obavy odpovedať anketárom.

Ku koncu novembra bolo pracovníkmi Štatistického úradu oslovených zhruba 4 800 domácností, pričom dotazníky odovzdalo zhruba 2500 z nich. Spoluprácu zatiaľ odmietlo 1800 domácností. Oslovených bude celkovo viac ako 11 750 domácností, pričom sa počíta s návratnosťou dotazníkov na úrovni najmenej 50 percent.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign