Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislavský mestský útulok bude fungovať aj naďalej

Hlavné mesto, na základe zistenia vážnych nedostatkov, muselo vypovedať zmluvu Asociácii ochrancov zvierat, ktoré prevádzkovalo útulok pre mačky na Rebarborovej ulici od roku 2000. Zvieratá, ktoré sa v útulku nachádzajú, budú v najbližších dňoch umiestnené v Slobode zvierat, ktorá zvieratkám vytvorila podmienky na presun. V záujme zachovať mestský útulok, ktorý je pre mesto potrebný, začne mesto realizovať kroky v rámci vytvorenia nového a kvalitného útulku.
 

„V prvom rade nám ide o zvieratá. Aj preto sa mesto rozhodlo, že poskytne priestor na vybudovanie kvalitného a špecializovaného odborného strediska, ktoré bude mačičkám poskytovať náhradné bývanie do doby, kým im nenájde nový domov“, povedala námestníčka primátora Iveta Plšeková.  „To je našim cieľom a aj cieľom prevádzkovania útulku pre zvieratá. Toto, okrem iného, u súčasného prevádzkovateľa chýbalo“, doplnila námestníčka.

Na základe nesplnenia potrebných a požadovaných náležitostí, ktoré sú potrebné na prevádzkovanie mestského útulku, ako napríklad karanténa či povinná sterilizácia zvierat, muselo mesto zmluvu o poskytovaní finančných prostriedkov na prevádzku zariadenia, či zmluvu o prenájme pozemkov vypovedať. Prevádzkovateľ bol opätovne vyzývaný na doplnenie požiadaviek a napravenie nedostatkov, ktoré boli zistené počas viacerých kontrol. Medzi ne patrilo okrem absencie karantény a sterilizácie aj evidencia zvierat, ktorú prevádzkovateľ nemal v súlade s požadovanými platnými predpismi. Takisto absentovala rotácia zvierat za účelom adoptovania zvierat. Útulok, napriek finančnému príspevku, ktorý prevádzkovateľ paušálne dostával od hlavného mesta, nezabezpečoval ani potrebnú zdravotnú starostlivosť pre zvieratá. Mesto tak vzhľadom k vážnym a opakujúcim sa nedostatkom muselo pristúpiť k vypovedaniu zmluvy a umožniť tak vybudovanie útulku, ktorý bude odborným a špecializovaným strediskom pre mačky.

„Vážne pochybenia a nedostatky, ktoré boli na strane prevádzkovateľa zistené v rámci kontrol či sťažností dobrovoľníkov a ochrancov zvierat, sú dostatočným dôvodom na také konanie, k akému mesto pristúpilo. Chcem uviesť na pravú mieru súčasné dezinformácie – my nerušíme mestský útulok, my sme vypovedali spoluprácu so súčasným prevádzkovateľom. Útulok pre mačičky zostáva zachovaný,“ zakončila námestníčka primátora.

Hlavné mesto bude podnikať kroky na to, aby sa v čo najkratšom čase vybudovalo nové špecializované a odborné stredisko pre mačky. Prevádzkovateľ bude musieť v rámci verejného obstarávania predložiť projekt a víziu nového mestského útulku, pričom bude vybraný taký projekt, ktorý bude v súlade s požiadavkami mesta.

 

zdroj: www.bratislava.sk
 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign