Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Cena za nežnosť

817

Kosenie a následné hrabanie trávy nie je príliš obľúbená pracovná činnosť mladých dobrovoľníkov starajúcich sa o bunker BS-8 Hřbitov a okolité trávnaté plochy. No aj napriek tomu uplynulá sobota a nedeľa sa niesla v znamení veľkej kosiacej brigády širokého okolia bunkra. Krovinorez a ručnú veľkú kosu odložili až v neskorých večerných hodinách. V pondelok 1.6.2015 dopoludnia prišli na výlet a exkurziu do vojenského múzea v bunkri žiaci 5. a 6. ročníka ZŠ z Vrútockej ulici v Bratislave aby načerpali viac vedomosti  o dejinách československej a slovenskej armády.

Na záver výletu ostala deťom voľná chvíľa a začali sa nudiť, keďže zostalo z predchádzajúceho dňa zopár metrov neodhrabanej trávy,    tak vznikla myšlienka usporiadať súťaž v hrabaní a vytvorení umeleckého diela z trávnatého porastu. Deti nemeškali, chytili sa hrablí a s chuťou sa pustili do hrabania a voľnej tvorby. O niekoľko minút vytvorili zaujímavé umelecké diela, za ktoré všetci tvorcovia diel získali zaujímavé vojenské vecné ceny, časopisy a plagáty. Vytvorené umelecké diela už tretí deň obdivujú aj návštevníci vojenského múzea. Na snímkach dievčatá vytvorili veľký veniec, na druhej snímke chlapci napodobnili hroby vojakov ako sú na neďalekom vojenskom cintoríne, zmiešaná skupina vytvorila  slamený centrálny kríž  vojenského cintorína.

Pre zaujímavosť vojenské múzeum v Petržalke za posledné dva mesiace  navštívilo viac ako 2000  školákov.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign