Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Cenu primátora Bratislavy v roku 2017 získali traja Petržalčania.

817

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v piatok 21.4.2017 ocenil piatich Bratislavčanov, ktorí sa významne podieľali na rozvoji hlavného mesta. Po dlhej dobe zároveň udelil aj kolektívnu cenu. Tohtoročnou novinkou  sa stalo ocenenie v kategórii „Učiteľ roka“. Cenu primátora Bratislavy v roku  2017 si laureáti prevzali priamo počas slávnostného galaprogramu v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, ktorý sa tento rok konal už po 25-krát. Slávnostné oceňovanie je zároveň už tradične otváracím podujatím obľúbeného celomestského projektu Bratislavské mestské dni, ktoré sa konali 22. - 23. 4. Tento rok primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ocenil až piatich laureátov, ktorí  sú veľkým prínosom v oblasti medicíny, dopravy, školstva, kultúrneho  a umeleckého života v Bratislave. Primátor zároveň udelil aj kolektívnu cenu  pre Alianciu Stará Tržnica, ktorá vytvára priestor pre rozvoj kultúrneho života   v meste. Novinkou tohto ročníka bolo udelenie ceny v kategórii „Učiteľ roka“  pre najlepšieho učiteľa, či učiteľku z materskej, základnej a základnej umeleckej školy. 

 

Ocenení Petržalčania

Pedagogička Michaela Rumanková už 20 rokov vychováva a vzdeláva deti   s poruchou autistického spektra v materskej škole na Iljušinovej ulici v Petržalke. Cenu primátora Bratislavy získala v kategórii „Učiteľ roka“  za mimoriadny prínos a obetavú pedagogickú prácu pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v oblasti vizuálneho čítania. V tomto roku sa spolu s ďalšími odborníkmi na autizmus podieľala na vývoji aplikácie TENTALK, ktorá deťom s autizmom umožňuje lepšie pochopiť okolitý svet. Svoje odborné skúsenosti šíri ďalej a odovzdáva  kolegom z iných materských škôl, vysokoškolským študentom, ako aj iným odborníkom na autizmus. V súčasnosti aktívne spolupracuje so školskými inštitúciami na Slovensku  aj v zahraničí.           

 

Ing. Rudolf Surový  býva v Petržalke, je odborník v oblasti dopravného inžinierstva. Cenu primátora Bratislavy získal za celoživotné zásluhy  v prospech rozvoja dopravy v Bratislave a výnimočnú odbornú prácu v oblasti dopravného inžinierstva. V roku 1969 vytvoril a viedol Útvar dopravného inžinierstva hlavného mesta Bratislavy. V súčasnosti je aktívny najmä v oblasti metodickej a publicistickej činnosti, v ktorej svoje skúsenosti a poznatky posúva ďalej smerom k širokej technickej verejnosti.

 

Zdenka Štefániková lekárka pôsobiaca v Univerzitnej nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke. Cenu primátora Bratislavy získala        za mimoriadny vedecký prínos v oblasti liečby onkologických ochorení  a príkladnú prácu lekárky a organizátorky vzdelávacích aktivít pre lekárov i pacientov. Vďaka jej odbornosti i psychickej podpore sú jej mnohí pacienti vďační za odvrátenie choroby, ktorá ich pripútala k invalidnému vozíku a dnes opäť chodia a tešia sa z plnohodnotného života. Zdenka Štefániková je predsedníčkou Slovenskej myelómovej spoločnosti, ktorá oslávila 10. výročie svojho vzniku.   

Cenu získali aj ďalší Bratislavčania

Ľubomír Feldek získal Cenu primátora Bratislavy za výnimočné celoživotné dielo básnika, prozaika, dramatika a prekladateľa a rozvoj umelecko-kultúrneho života Bratislavy. Vo svojej tvorbe pre deti opustil tradíciu a moralizovanie a vsadil na princíp dialógu medzi dieťaťom a dospelým,  čím majstrovsky prepojil tieto na pohľad vzdialené svety. Ľubomír Feldek sa realizoval i ako dramaturg na Novej scéne v Bratislave.

Ján Lehotský získal Cenu primátora Bratislavy za mimoriadne umelecké dielo speváka a skladateľa populárnej hudby bývalej legendárnej skupiny MODUS, ktorá patrila medzi priekopníkov pôvodnej slovenskej rockovej tvorby sedemdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia. V roku 1977 skupina Modus vyhrala Bratislavskú lýru s piesňou „Úsmev“. Vďaka Modusu sa preslávili i ďalší speváci ako Miro Žbirka, či Marika Gombitová. V súčasnosti Janko Lehotský stále koncentruje a dokazuje, že dobré kapely nestarnú a jeho hity si nachádzajú fanúšikov všetkých vekových kategórii.     

Cenu primátora získala Aliancia Stará Tržnica za úspešný projekt oživenia „Mestského centra Stará tržnica“ a výnimočnú prácu v prospech rozvoja Bratislavy a jej komunít. Cena primátora Bratislavy je najvyššie samosprávne ocenenie, ktoré sa udeľuje Bratislavčanom, ktorí sa významným, ale nezištným spôsobom zaslúžili o občiansky, kultúrny, spoločenský, či športový rozvoj hlavného mesta a spoločnosti. Nositeľom Ceny primátora hlavného mesta sa môže stať každý obyvateľ Bratislavy, ktorý vo svojom odbore celoživotným dielom prispel výnimočným spôsobom k dobru a blahu Bratislavy  a Bratislavčanov. 

Ocenení laureáti získali z rúk primátora bronzovú sošku Rytiera Rolanda ako ochrancu mestských práv a výsad.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign