Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Cestovanie so Slovak Lines hodnotí podľa prieskumu pozitívne 92 % cestujúcich

Miroslav KošírerDátum17. 02. 2017 11:57:17TémaDoprava
817

Kladné skúsenosti s využívaním prímestských autobusových liniek Slovak Lines vyjadrila výrazná väčšina respondentov, ktorí sa zapojili do oficiálneho prieskumu agentúry Focus. Spokojnosť so službami dopravcu sa podľa vyskúmaných dát zvyšuje. Pozitívny názor má väčšina oslovených aj na systém integrovanej dopravy. Cestujúci využívajúci prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji udelili Slovak Lines najčastejšie kladné hodnotenia „1“ a „2“ na tradičnej školskej stupnici. Najviac opýtaných ocenilo služby dopravcu známkou „1“ (62 % respondentov). Takmer tretina oslovených (30 % zákazníkov) uviedla známku „2“. Slovak Lines dosiahol priemerné hodnotenie 1,5.„ Cestujúcisú najviac spokojní so správaním sa vodiča v autobuse, bezpečnosťou prepravy a vonkajším vzhľadom vodiča,“uvádza agentúra Focus v záverečnej správe marketingového výskumu. V priemere sa podľa zistení z prieskumu zvýšila spokojnosť so službami dopravcu.  Oslovení ocenili predovšetkým zvýšenie pohodlia a komfort v autobusoch, teda napríklad bezplatný Wi-Fi internet či pohodlné sedenie. Pozitívnejšiu spätnú väzbu získal Slovak Lines taktiež za dostatočný počet spojov a dodržiavanie cestovného poriadku. Výskum vypracovala agentúra Focus na vzorke 1 200 náhodných respondentov vo vekovej kategórii 16 a viac rokov. Dlhodobo sa ukazuje, že medzi najdôležitejšie kritériá pri cestovaní patrí kvalita autobusov a to z pohľadu približne polovice respondentov (názor 45 % oslovených). Slovak Lines priebežne modernizuje vozový park. V rokoch 2013 až 2015 bolo pre prímestskú autobusovú dopravu zakúpených 127 nových moderných autobusov, ktoré sú vybavené klimatizáciou a Wi-Fi pripojením na internet. „Od jari 2016 sú všetkyvozidlá Slovak Lines v prímestskej autobusovej doprave klimatizované,“ zdôraznil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Takmer dve tretiny cestujúcich v Bratislavskom kraji využívajú integrovaný dopravný systém, ukázal výskum realizovaný pre dopravcu Slovak Lines na konci roka 2016. Zavedenie IDS BK momentálne pozitívne hodnotí 66 % oslovených ľudí. Obľúbená je predovšetkým dopravná karta Slovak Lines, ktorá zahŕňa napríklad zľavu z obyčajného cestovného alebo sa dá jednoducho využiť ako predplatný cestovný lístok, teda takzvaná električenka,“ informoval novinárov na tlačovej konferencii generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.ska


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign