Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Cestovať s bicyklom môžete už aj v regionálnych autobusoch Slovak Lines

Miroslav KošírerDátum02. 07. 2015 09:25:47TémaCestovanie
817

Od 1. júla 2015 môžu cestujúci vziať so sebou do prímestského autobusu bicykel. Novinku možno využiť počas víkendu a sviatkov. Na prepravu bicyklov sú vyhradené nízkopodlažné spoje a v cestovných poriadkoch sú vyznačené piktogramom bicykla.

Autobusový dopravca vychádza s novinkou v ústrety najmä cyklistickým nadšencom. Cyklistika sa totiž vo svete stáva čoraz obľúbenejším športom. „Ide o stále viac populárnu aktivitu na trávenie voľného času a naši cestujúci majú záujem o prepravu bicyklov práve počas víkendov. Preto im teraz poskytujeme možnosť skombinovať cyklistiku s autobusovou dopravou,“ vysvetlil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Označenie spojov piktogramom bicykla cestujúci nájdu v cestovných poriadkoch zverejnených na webstránke Slovak Lines a tiež vo vyhľadávači spojení cp.sk. Cestovné poriadky s doplneným piktogramom bicykla budú v najbližších dňoch vylepené aj na všetky zastávky Slovak Lines. V autobuse môžu cestujúci prepravovať súčasne maximálne dva bicykle, pričom detské kočíky a invalidné vozíky majú prednosť. 

Za prepravu bicyklov sa platí podľa prevezených kilometrov      od 0,13 € do 0,20 €, rovnako ako za prepravu batožiny. „Medzi naše priority patrí rozvoj cykloturistiky a budovanie cyklotrás. V Bratislavskom kraji máme približne 800 kilometrov cyklotrás, väčšinou v prírodnom prostredí, cyklodopravných ciest je výrazne menej. Je naozaj čo spoznávať. Náš regionálny prepravca teraz umožňuje cestovať aj s bicyklom, čo je vynikajúca príležitosť napríklad aj pre mestských cyklistov, ktorí chcú spoznávať iné kúty nášho kraja,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

S príchodom leta spustil Slovak Lines aj tradičné letné linky. Z Bratislavy do chorvátskych destinácií odchádzajú autobusy večer v piatok a späť sa vracajú vždy v sobotu v popoludňajších hodinách. Autobusy medzi Bratislavou a rakúskym Neusiedl am See jazdia každý štvrtok, piatok a sobotu, a to trikrát denne v oboch smeroch. Podrobné informácie nájdu cestujúci na webstránke dopravcu.

Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Prímestskú autobusovú dopravu v kraji zabezpečuje na základe objednávky BSK. V rokoch 2013 – 2015 prebehla zatiaľ posledná obnova vozového parku pre prímestskú autobusovú dopravu Počas nej za necelé dva roky pribudlo celkovo 127 moderných autobusov, ktoré sú klimatizované a vybavené WiFi pripojením na internet.

 

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign