Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Cestujte MHD na vodičské preukazy v týždni od 15. do 21. septembra 2014

815

V rámci Európskeho týždňa mobility sa budú môcť cestujúci prepravovať mestskou hromadnou dopravou v Bratislave zadarmo. Ako jednorázový cestovný lístok v MHD v Bratislave im totiž bude stačiť platný vodičský preukaz vydaný v ktoromkoľvek členskom štáte Európskej únie.

Počas týždňa od 15. septembra do 21. septembra 2014 sa budú môcť previezť verejnou dopravou aj vodiči osobných motorových vozidiel. Pri výkone kontroly sa v tomto týždni stačí preukázať platným vodičským preukazom vydaným v rámci EÚ. Upozorňujeme však cestujúcich, že táto výnimka bude platiť výlučne v denných spojoch, to znamená, že na nočné spoje si cestujúci musia riadne zakúpiť cestovné lístky, prípadne využiť Predplatný cestovný lístok alebo SMS cestovný lístok.

Cieľom Európskeho týždňa mobility je podpora alternatívnych dopravných prostriedkov, keďže mnohí ľudia preferujú individuálnu dopravu na úkor ostatných, ekologickejších druhov dopravy – napríklad verejnej či cyklodopravy. Hlavným zámerom Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava je podpora verejnej dopravy, a preto sa počas celého týždňa v dňoch od 15. septembra do 21. septembra 2014 budú môcť najmä vodiči osobných áut prepravovať mestskou hromadnou dopravou v Bratislave bezplatne, ak sú držiteľmi platných vodičských preukazov vydaných v členských štátoch Európskej únie. Tým sa preukážu revízorom v denných spojoch MHD, ktorí platné vodičské preukazy v danom týždni Európskeho týždňa mobility budú akceptovať ako jednorázový platný cestovný lístok. Upozorňujeme však cestujúcu verejnosť, ak sa v prípade kontroly platného tarifného vybavenia nebude vedieť revízorovi preukázať platným cestovným lístkom, t.č. platným vodičským preukazom, nebude možné jeho dodatočné preukázanie v doplatkovej pokladni DPB. Prosíme preto cestujúcich, aby v čase bezplatného cestovania MHD v Bratislave nosili pri sebe platné vodičské preukazy.
Zároveň zdôrazňujeme, že táto výnimka bezplatného cestovania neplatí na nočné spoje, na ktoré sa vzťahuje platná Tarifa MHD v Bratislave. Výnimka rovnako neplatí ani na prímestskú a prihraničnú dopravu.

Akcia cestovania MHD v Bratislave na platné vodičské preukazy vydané v EÚ od 15. septembra (odchodom prvého ranného spoja) do 21. septembra 2014 do odchodu posledného denného spoja, je zameraná práve na vodičov individuálnej dopravy s cieľom motivovať ich, aby využili ekologickejšiu a zároveň lacnejšiu dopravu. DPB si dovoľuje upozorniť cestujúcich, že nie je vo finančných možnostiach Magistrátu hlavného mesta ani Dopravného podniku Bratislava, aby v rámci tejto osvetovej akcie vracali cestovné držiteľom Predplatných cestovných lístkov či predlžovali ich platnosť. Ide o celoeurópske podujatie, v rámci ktorého viaceré mestá motivujú v čase jeho konania k využívaniu mestskej hromadnej dopravy, čo má vo všeobecnosti viesť k lepšej, ekologickejšej a efektívnejšej doprave vo veľkých mestách a znižovaniu dopravných kolón.
V rámci Európskeho týždňa mobility plánuje mesto otvoriť cyklotrasy: na Pribinovej (Eurovea – Most Apollo) ulici a Jurava (Rača – Sv.Jur – Vajnory), testovanie elektrobusov, kontrolovanie nelegálneho parkovania a jázd vo vyhradených BUS pruhoch a ako dočasný projekt odskúšanie pešej zóny na Klobučníckej ulici.

 

zdroj: www.dpb.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign