Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Cestujúci v Bratislavskom kraji majú k dispozícii ďalšie nové autobusy.

Miroslav KošírerDátum01. 03. 2015 23:08:42TémaDoprava
817

Od  27.2.2015 môžu cestujúci v Bratislavskom kraji využívať ďalších 42 nových autobusov. Do prevádzky ich slávnostne odovzdali zástupcovia dodávateľa a predstavitelia autobusového dopravcu Slovak Lines, a. s. Bratislava. Cestujúcich čaká aj novinka. Dva z nových autobusov majú elektronickú hydraulickú plošinu pre komfortný nástup cestujúcich s invalidným vozíkom. Za necelé dva roky pribudlo celkovo127nových a moderných autobusov, ktoré sú klimatizované a s wifi pripojením na internet.„Samozrejmosťou je najvyššia emisná trieda Euro 6, garantujúca najnižšie možné emisie výfukových plynov. Pri tejto príležitosti bola predstavená aj jedna novinka, ktorá má v prímestskej doprave na Slovensku premiéru, a to plne elektrický výťah pre cestujúcich s invalidným vozíkom. Časom by sme chceli mať obdobných autobusov čo najviac. “ povedal Peter Sádovský, generálny riaditeľ Slovak Lines. Vozový park dopravcu bol teraz obohatený o autobusy Iveco Crossway E6 a Iveco Crossway E6 CEE. Jedná sa o rôzne 4 typy vyhotovenia týchto autobusov, pričom rozdiely sú v dĺžke autobusov a v ich obsaditeľnosti. 5 autobusov typu E6 je dlhých 10,7 m, odvezie sa v nich 75 cestujúcich, pričom 45 miest je na sedenie. 29 autobusov typu E6 CEE je dlhých 12 m, prepravnú kapacitu majú 85 cestujúcich, z toho 53 miest na sedenie. 6 autobusov typu E6 CEE má dĺžku 13m a prepravnú kapacitu 77 cestujúcich, z toho 57 miest na sedenie. Zakúpené boli aj dva 12m autobusy typu E6 CEE, ktoré sú vybavené elektronickou hydraulickou plošinou na pohodlný nástup cestujúcich s invalidným vozíkom.V týchto autobusoch je 51 miest na sedenie a 32 miest na státie, v prípade, že sa vo vozidle nachádza invalidný vozík, miest na státie je 28.Výrobcom autobusov je renomovaná spoločnosť IVECO BUS, ktorá je druhým najväčším európskym výrobcom autobusov.Autobusy boli zakúpené v rámci obnovy vozového parku pre prímestskú dopravu, ktorá v zmysle investičného plánu prebieha od roku 2013. Počas prvých dvoch rokov obnovy (2013 a 2014) bolo do prevádzky zaradených 85 nízkopodlažných autobusov. Slovak Lines zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v kraji na základe objednávky, BSK jej za vykonané služby vo verejnom záujme platí úhradu straty. Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku.

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign