Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

DANUBE LIMES DAY

815
Danube Limes Day je organizovaný v rámci projektu Danube Limes Brand, ktorý má predstavovať jednotnú prezentáciu a zároveň propagáciu rímskeho kultúrneho dedičstva v jeden deň , resp. týždeň vo všetkých podunajských krajinách od Rakúska po Čierne more.
Vzhľadom na prioritný záujem Slovenska dostať do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO Rímsky kastel v Gerulate a v Iži Leányvári, je dôležité o týchto jedinečných rímskych pamiatkach informovať aj širokú verejnosť, a to rôznymi aktivitami pre rôzne skupiny ľudí – rodiny s deťmi, mladšie i staršie ročníky, rekreačných športovcov…
 
Danube Limes Day sa bude konať 29.06.2014 v Rusovciach.
 
 

PROGRAM:

 
Cyklopelotón – 30 cyklistov s tričkami s označením Limes Day a logom podujatia vyštartuje o 9:00 spod Mosta Lafranconi po Dunajskej cyklotrase do Rakúska – smer Petronell Carnuntum. Pod vedením archeológa Dr. Igora Bazovského sa zastavia na miestach spojených s rímskou históriou pozdĺž Dunaja a pôvodného úseku rímskej cesty vedúcej z Carnunta do Gerulaty. Plánovaný príchod do Rusoviec je medzi 15:00 a 16:00.
 
Rusovce – Gerulata – prostredníctvom rôznych aktivít sa tu verejnosť oboznámi s celým rozsahom rímskej pamiatky – vojenským táborom, civilným mestom, pohrebiskami a remeselným zázemím. V múzeu Gerulata bude pripravený kultúrny program, program pre rodičov s deťmi a občerstvenie. Čas trvania akcie je od 13:00 do 17:00.
 
Petronell Carnuntum – o 13:00 budú z Rusoviec vypravené 2 autobusy do Archeologického parku Petronell Carnuntum. Účastníci budú mať zľavnený vstup, avšak len v tričku s nápisom Limes Day, ktoré si môžu kúpiť.
 
 
Viac informácií nájdete v prílohe.(PDF)

Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign