Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Deň kultúrno-osvetových pracovníkov Petržalky 2014

817

Vo štvrtok  23.10.2014 popoludní v priestoroch kultúrneho zariadenia CC  Centrum v Petržalke sa konalo slávnostné oceňovanie ľudí, ktorí niekoľko rokov pracovali a pracujú v oblasti kultúry a osvety. Myšlienka uctiť si a poďakovať ľudom, ktorí celý svoj život zasvätili práci v tejto oblasti vzišla z iniciatívy starostu Vladimíra Bajana, čím sa začala nová tradícia, poďakovať sa ľudom, ktorí či už z profesionálneho hľadiska, alebo individuálneho záujmu sa venujú kultúre a osvetovej činnosti. Okrem iného v slávnostnom príhovore starosta Vladimír Bajan povedal: „Poslaním kultúrno-osvetovej činnosti je zabezpečenie prístupu obyvateľov  ku kultúre, sprostredkovanie a prezentácia tých najlepších a najzaujímavejších  umeleckých výsledkov jednotlivcov a kolektívov, sídiel, kultivovanie ich osobností, rozvoj ich zručností, kompetencií, odhaľovanie ich nadania a predpokladov pre uplatnenie v živote komunity, obce, regiónu a spoločnosti, ako súčasť aktívneho využitia voľného času a výchovno-vzdelávacieho procesu. Prioritou mestskej časti je zachovávať a rozširovať rôznorodosť kultúrnych podujatí pre všetky vekové a vzdelanostné skupiny občanov Petržalky s podporou podujatí smerujúcich k šíreniu kultúrnych tradícií a zvykov nášho kultúrneho dedičstva a jeho odkazu pre ďalšie generácie.“ Slávnostný program obohatili umelci Komornej opery Bratislava  dielom od Alessandra Scarlattiho „Se Florindo E.Fedele“.

Ocenenia z rúk starostu Vladimíra Bajana si prevzali :

1. Zuzana Ďurišová, zástupkyňa riaditeľa Dumu kultúry Lúky pre osvetovo– prevádzkovú činnosť, kde pracuje 25 rokov.

2. Ondrej Kosorín pôsobil v kultúrno–osvetovom prostredí takmer celý svoj život pracoval  v Miestnej knižnici ako knihovník 27 rokov, v súčasnosti je na starobnom dôchodku.                 

3. Miroslav Košírer fotoreportér je človek, ktorému nie je ľahostajný osud Petržalky  a jej obyvateľov. Aktívne sa zúčastňuje rôznych podujatí, aktivít a verejných diskusií, prináša  čitateľom zaujímavé fotoreportáže. Je autorom projektu a zakladateľom Občianskeho združenia „Zachráňme petržalské bunkre“. Za štyri roky prebudoval bývalé hniezdo narkomanov a bezdomovcov, vypálený zničený vojenský  bunker B.S. – 8 Hřbitov na dôstojný kultúrny stánok. Dnes je v bunkri BS- 8 Hřbitov zriadené vojenské múzeum zamerané na vzdelávanie detí a mládeže. Doposiaľ navštívilo vojenské múzeum niekoľko tisíc  návštevníkov nielen z Petržalky, ale z celého Slovenska a aj zo zahraničia.

4. Mgr. Ondrej Lenár,  ako riaditeľ kultúrneho zariadenia do Petržalky začal prinášať čriepky slovenského folklóru z jednotlivých regiónov, ktoré sa stali tradičným podujatím pod názvom Folklórne zrkadlenie. Večery autentického folklóru spojené s regionálnymi kulinárskymi špecialitami  sa stali najvyhľadávanejšími podujatiami v našom kraji.

5. Akademický maliar Alexander Švarc patrí medzi ľudí, ktorí formovali zameranie a dramaturgiu CC Centra od jeho vzniku ako centra pre výtvarnú  kultúru v Petržalke. Alexander Švarc už 23 rokov formuje estetické a výtvarné povedomie širokej verejnosti v Petržalke od školopovinných detí až po ľudí v zrelom veku.

Text : Linda Kollarik


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign