Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Deň otvorených dverí - Spoznajme totalitu, aby sme ju nemuseli znova prežiť

815

ÚPN |MM|  V pondelok 22. mája Vás radi uvítame v DK Zrkadlový háj, kde o 8.00 začne program pre študentov. Po premietnutí filmu Bež, chlapče, bež budú študenti môcť diskutovať s predsedom Správnej rady Ondrejom Krajňákom, so žurnalistom Lukášom Filom a Petrom Juščákom, autorom knihy Odvlečení o osudoch ľudí zavlečených do sovietskych táborov.

V utorok 23. mája bude od 8.30 Deň otvorených dverí v Archíve Ústavu pamäti národa (Miletičova 7, budova Saleziánov don Bosca). Študenti aj ďalší návštevníci budú mať možnosť spoznať prácu archivárov, pozrieť si protokoly ŠtB a iné ukážky dokumentov a tiež navštíviť depot archívu.

Počas stredy budeme pre školy premietať filmy o období neslobody, po premietaní bude nasledovať diskusia a prehliadka priestorov Ústavu pamäti národa (Miletičova 19) spolu s priblížením práce s historickými dokumentmi ŠtB. Na štvrtok a piatok sú pre študentov tiež pripravené premietania a diskusie. Naším cieľom nie je urobiť prednášku, ale otvoriť diskusiu, dať študentom možnosť pýtať sa a spoločne sa rozprávať.

Cieľom Ústavu pamäti národa je prispieť aj takýmito podujatiami k lepšiemu pochopeniu histórie 20. storočia, podstaty totalitných režimov a k boju proti šíreniu extrémistických názorov.

Spoluorganizátorom podujatia je Bratislavský samosprávny kraj. Iniciatívu podporuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Verím, že spomínané podujatia s účasťou študentov a odborníkov by mohli byť pre Vás zaujímavé ako obsahovo, tak vizuálne, najmä s ohľadom na prístupnosť archívu a autentických dokumentov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign