Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Deň vojnových veteránov na cintoríne v Kopčanoch

817

Deň vojnových veteránov si svet pripomína v čase výročia ukončenia 1. svetovej vojny. Prímerie po štvorročnom krvavom konflikte bolo podpísané 11. novembra 1918 o 11 hodine a 11 minúte v Compiégne vo Francúzsku. V niektorých krajinách je nazývaný aj ako „Deň červených makov“. Ich kvet prijali vojnoví veteráni v roku 1920 za symbol spomienky na vojnové hrôzy. V stredu popoludní sa konala pietna spomienka na vojenskom historickom cintoríne v Kopčanoch, kde prišli položiť vence pod centrálny kríž predseda parlamentu SR Peter Pellegrini, zástupcovia ministerstva obrany, diplomati, zástupcovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) a viacerých občianskych združení s profesijným vzťahom k rezortu obrany. V príhovore k veteránom predseda parlamentu povedal : „Padlí vojaci a vojnoví veteráni si zaslúžia veľký prejav úcty. Boli ochotní nasadiť život za to, aby dnešní ľudia mohli žiť v slobodnej a hrdej krajine“. Marián Krno zo SZPB taktiež v príhovore povedal : „Na tomto mieste sa koncentruje regionálna a svetová história, kruté osudy konkrétnych ľudí a neraz zbytočná smrť, preto treba vzdať hold padlým vojakom“, zároveň ocenil, že na pietnu spomienku prišli aj mladí ľudia. Pamätnú medailu ministra obrany SR dostali počas pietnej spomienky Jaroslav Junek a Ľubomír Dubeň. Odovzdal im ju vedúci služobného úradu MO SR Ľudovít Macháček. Pre zaujímavosť na cintoríne v Kopčanoch je pochovaných 331 vojakov 10 národností. Cintorín vznikol v roku 1916 ako doplnok lazaretu, v ktorom ležali väčšinou ťažko ranení vojaci rakúsko-uhorskej monarchie, ale aj iní z bojujúcich strán. Po skončení pietneho aktu si účastníci prišli pozrieť
Vojenské múzeum v bunkri B-S 8 Hřbitov.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign