Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Designer Outlet Parndorf: Nové informačné centrum v spolupráci s Burgenland Tourismus a spoločnosťou Global Blue

815

Lenka Bosá | IT | Designer Outlet Parndorf: Nové informačné centrum v spolupráci  s Burgenland Tourismus a spoločnosťou Global Blue

Doplnkové služby pre hostí z domova i zo zahraničia

 

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf otvára dňa 28. novembra nové turistické a informačné centrum v spolupráci s agentúrou Burgenland Tourismus a poskytovateľom Tax Free Shopping, spoločnosťou Global Blue. Služby centra predstavujú významnú výhodu pre hostí z domova i zo zahraničia: po nákupoch v Designer Outlet Parndorf sa môžu informovať o možnosti rekreácie a kultúrnych podujatiach v Dolnom Rakúsku. Hostia z krajín mimo EÚ majú tiež možnosť získať vrátenie daní v rámci programu Tax-Free Shopping priamo v centre, u spoločnosti Global Blue.

 

Počet zahraničných klientov v Designer Outlet Parndorf narastá

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf sa počas svojej 15-ročnej histórie premenil na skutočný magnet pre návštevníkov. Medzi mnohými zákazníkmi – v minulom roku centrum prilákalo viac ako štyri milióny ľudí – je stále viac turistov z kľúčových trhov, ako je Rusko, Čína, Srbsko, Kórea a Singapur. Vo fiškálnom roku 2012/2013 tvoril obrat z nákupu turistov z krajín mimo EÚ až 11,3 percenta z celkového predaja. Najväčší obrat urobili návštevníci z Ruska, Číny a Kórey, nasledovaní turistami zo Srbska a Ukrajiny. Priemerné výdavky turistov z krajín mimo EÚ sú – v celom portfóliu McArthurGlen – šesťkrát vyššie, ako výdavky návštevníkov z regiónu.

 

"Chceli by sme s našou ponukou osloviť každého zákazníka a poskytnúť mu v rámci komplexných služieb nezabudnuteľný zážitok z nakupovania v osobitej atmosfére. Služby zahŕňajú nielen škálu medzinárodných dizajnérskych značiek, ktorých tovar je celoročne zlacnený o 30 až 70 percent, ale aj detské ihriská, kaviarne, reštaurácie a oddychové zóny," vysvetľuje Mario Schwann,  manažér McArthurGlen Designer Outlet Parndorf. "S novým informačným centrom rozširujeme našu ponuku služieb pre návštevníkov z regiónu a tiež pre zahraničných hostí."

 

 

Informácie a možnosti rezervácií v kancelárii Burgenland Tourismus

V novootvorenom turistickom a informačnom centre, ktoré slúži tak návštevníkom nákupného areálu, ako aj turistom so záujmom o lokálnu ponuku oddychu, si každý klient nájde to svoje. Návštevníci centra získajú informácie o možnostiach lokálnych výletov a služieb, ktoré región poskytuje. Súčasne si majú možnosť zarezervovať, či priamo zakúpiť vstupenky na rôzne podujatia, nájsť si vhodné ubytovanie, alebo získať akékoľvek iné doplnkové služby. „Designer Outlet Parndorf je pre mnohých zahraničných hostí príťažlivou destináciou. Komplexným servisom našej novej kancelárie by sme radi využili dostupné synergie a oslovili ľudí z okolitých štátov, ako aj iných zahraničných cestujúcich, ktorým chceme predstaviť prednosti nášho regiónu,“ vysvetľuje Mario Baier, riaditeľ Burgendland Tourismus. S cieľom prehĺbiť a zintenzívniť dostupné know-how z oblasti turistického marketingu Burgendland Tourismus spolupracuje aj so slovenským regiónom Trnava. Tento projekt, známy pod menom „RegionInfoPoint“, do konca roka 2014 podporuje Európska únia v rámci takzvanej ETZ (Európskej regionálnej spolupráce).

 

Global Blue: Výhoda pre hostí z krajín mimo EÚ

Hostia pochádzajúci z krajín, ktoré nie sú členmi EÚ, majú možnosť dať si v informačnom centre pri pulte Global Blue spätne vyplatiť daň z pridanej hodnoty. „Stále väčší počet hostí McArthurGlen Designer OutletParndorf využíva možnosť spätného vyplatenia dane spoločnosťou Global Blue. Počet TaxRefunds narástol oproti minulému roku o 59 percent”, uviedol Gerd Gfrerer, Country Manager Global Blue. Hans Niessl, župan Burgenlandu, na tlačovej konferencii k novému informačnému centru takisto vyjadril spokojnosť s týmto projektom: „Zo spolupráce, ktorá je ukážková pre celý región, sa veľmi teším. Nákupný turizmus naberá na svojej hodnote a je tak pre lokálny, ako aj globálny turizmus stále dôležitejší. Designer Outlet Parndorf reaguje na tento trend a ponúka svojim hosťom prostredníctvom nového centra dodatočný servis, z ktorého bude profitovať celá oblasť až po Trnavu.“

Obrázok 1: Mario Schwann , Center Manager McArthurGlen Designer Outlet Parndorf a predseda spolkovej krajiny Burgenland Hans Niessl slávnostne otvorili nové Informačno-turistické centrum v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf .

 

Obrázok 2: predseda spolkovej krajiny Burgenland Hans Niessl, krajinská radkyňa Michaela Resetar a Mario Schwann, Center Manager McArthurGlen Designer Outlet Parndorf sa tešia z otvorenia nového Informačno-turistického v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf .

 

Obrázok 3: Pri otvorení nového turistického a informačného centra v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf (zľava doprava): Mario Baier, riaditeľ Burgenland Tourismus, Henrik Madsen, generálny riaditeľ McArthurGlen pre Severnú Európu, Marián Cipár, riaditeľ sekcie regionálneho rozvoja samosprávneho regiónu Trnava, predseda spolkovej krajiny Burgenland Hans Niessl, Gerd Gfrerer, Country Manager Global Blue Austria, krajinská radkyňa Michaela Resetar, Dietmar Keller, manažér spoločnosti Neusiedlersee Tourismus a Mario Schwann, Center Manager McArthurGlen Designer Outlet Parndorf.

 

Obrázok 4 : Nové turistické a informačné centrum v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf bolo dnes slávnostne otvorené .

 

 

Otázky adresujte prosím na:

Lenka Bosá

Neopublic Porter Novelli

M+421 903 780 698

lenka.bosa@neo.sk

 

 

 

Kontakt spoločnosti McArthurGlen Designer Outlets

Karen Hoffmann

Regional Communication Manager Northern Europe

Oderstraße 10, 24539 Neumünster, Germany

T: +49 (0) 4321 558 68846

E-Mail: karen.hoffmann@mcarthurglen.com

Informácie o McARTHURGLEN

 

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf

McArthurGlen Designer Outlet Parndorf otvoril svoje brány v auguste 1998 – príliv návštevníkov sa odvtedy nezastavil. Tento rok oslavuje Designer Outlet Parndorf už svoje 15. narodeniny. Vo fiškálnom roku 2011/2012 Designer Outlet Parndorf privítal celkom  4 milióny návštevníkov. V 170-tich obchodoch nájdete medzinárodné návrhárske značky o 30 až 70 % lacnejšie.  Designer Outlet Parndorf momentálne ponúka 1350 pracovných miest a stal sa tak najväčším zamestnávateľom v regióne.

 

Bližšie informácie nájdete na: www.designeroutletparndorf.at

Outlety McArthurGlen Designer

Outlety McArthurGlen Designer Outlets sú súčasťou skupiny McArthurGlen Group, ktorá pa-trí medzi  popredných európskych developerov a prevádzkovateľov značkových predajní. Aktuálne skupina prevádzkuje 21 outletov v ôsmich krajinách a  v roku 1995 predstavila v Európe koncept nákupných outletov. Návštevníkov outletov McArthurGlen Designer lákajú celoročné rabaty od 30 do 70 % na luxusné a dizajnérske kúsky. Portfólio McArthurGlen v súčasnosti zahŕňa cca 600.000 m2 predajnej plochy. Ďalších 150.000 m2sa teraz buduje, zároveň tiež vzniká 22. outlet, ktorý bude otvorený v roku 2015 vo Vancouveri v Kanade – ako prvý McArthurGlen Designer Outlet v Severnej Amerike.

 

Ďalšie informácie nájdete na: www.mcarthurglengroup.com


Fotogaléria k článku:

815
Autor: redakcia tlačové správy
815
Autor: redakcia tlačové správy
815
Autor: redakcia tlačové správy


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign