Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Deviateho septembra si pripomíname pamiatku obetí holokaustu a rasového násilia

815

MVSR|MM|   V deviaty septembrový deň si Slovenská republika pripomína pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia na pamiatku desiatok tisíc obetí z radov židovského obyvateľstva a ostatných menšín, dôsledok režimu Slovenského štátu.

Napriek tomu, že od týchto tragických udalostí uplynulo viac ako 70 rokov, a nedávno sme si pripomenuli 70. výročie SNP, v spoločnosti sa neustále objavujú snahy rôznych extrémistov a pseudohistorikov spochybňovať, zľahčovať, či ospravedlňovať deportácie Židov z územia Slovenského štátu a obhajovať jeho vedúcich predstaviteľov. Takéto snahy sú nielen prekrúcaním zrejmých historických faktov, ale znevažujú pamiatku vyše 70 000 obetí rasového zákonodarstva na území Slovenska.

Odkaz týchto tragických udalostí je platný aj dnes, keďže holokaust sa nezačal plynovými komorami, ale slovami o príživníkoch, parazitoch, pijaviciach na tele národa, ktoré treba odstrániť. Podobné dehumanizujúce, paušálne odsudzujúce výroky na základe príslušnosti k určitej skupine, hoci namierené voči iným skupinám obyvateľstva než v minulosti , pozorujeme aj dnes. Preto by mali byť udalosti spred 70-tich rokov varovaním, až kam môže takáto rétorika živená rasizmom a nenávisťou vyústiť.

Ministerstvo vnútra SR spúšťa projekt zameraný na zvýšenie efektivity pri monitorovaní, odhaľovaní a objasňovaní extrémizmu v kyberpriestore

Uvedomujúc si nebezpečenstvo, ktoré predstavuje nárast prejavov extrémizmu v prostredí internetu pre celú spoločnosť, a reagujúc na nové trendy v spôsobe organizovania, náboru a vzniku extrémistických skupín, začalo MV SR realizovať v uplynulých dňoch projekt zameraný na zvýšenie efektivity pri monitorovaní, odhaľovaní a objasňovaní extrémizmu v kyberpriestore s názvom EMICVEC /Effective monitoring, investigation and countering  of violent extremism in cyberspace/.

 Jeho výstupom bude počas najbližších dvoch rokov:

  • vytvorenie nových vzdelávacích programov pre políciu k problematike extrémizmu s dôrazom na jeho prejavy v prostredí internetu,
  • budovanie kapacít PZ SR na analýzu a monitoring tejto problematiky,
  • komplexná kampaň zameraná na verejnosť.

Do projektu budú zapojené partnerské organizácie zo Slovenska, Českej republiky a Nemecka.

Projekt EMICVEC je realizovaný s podporou Európskej únie v rámci programu Európskej komisie Predchádzanie a boj proti trestnej činnosti.  

Oboznámte sa aj s vyhlásením Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign