Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Dnes zasadalo mestské zastupiteľstvo

817

Mestské zastupiteľstvo sa stretlo vo štvrtok 5.2.2015 na prvom pracovnom rokovaní. V dopoludňajších hodinách boli prerokované viaceré dôležité body.

V úvode zasadnutia informoval primátor Ivo Nesrovnal poslancov o stave prípravy rozpočtu mesta na rok 2015. V súčasnosti mesto hospodári v rámci rozpočtového provizória „Želal by som si, aby sme o návrhu rozpočtu mohli rokovať už dnes, žiaľ, pripravený návrh, ktorý sme zdedili, nebol vyrovnaný a taký rozpočet ja nepredložím,“ uviedol primátor. „Musíme prestať klamať sami seba a Bratislavčanov a posunúť mesto naozaj dopredu, aby sme ho v roku 2016 nedostali do nútenej správy. Rozpočet musíme pripraviť s rozvahou a odbornosťou,“ dodal primátor. Rozpočet by mal byť na zastupiteľstvo predložený v marci po prerokovaní v komisiách mestského zastupiteľstva. Dôležitou témou dopoludňajšieho rokovania bol aj materiál týkajúci sa stavu výstavby Starého mosta a úpravy Štúrovej ulice. Primátor informoval poslancov o prijatých opatreniach. „Na kontrolné dni budem chodiť každý mesiac, na Starom moste sa bude pracovať na tri zmeny, t.j. nonstop, rovnako bude zriadená druhá montovňa mosta. Zo strany Magistrátu hlavného mesta bude prítomná neustála kontrola. Zvažujeme rovnako umiestnenie web kamier na stavenisko tak, aby aj Bratislavčania videli, ako stavba pokračuje,“ povedal Nesrovnal. Primátor poukázal aj na skutočnosť, že zmluva o výstavbe mosta má len 4 strany a na magistráte nie je od predošlého vedenia k zmluve žiaden právny posudok. Ako uviedla hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová: „Už niekoľkokrát sme sa stretli so všetkými zainteresovanými stranami a zistili sme viacero nedostatkov. Koordinácia a vzájomná komunikácia medzi zhotoviteľom, objednávateľom  a stavebným dozorom bola na bode nula.“ Od dnes je právoplatné tretie stavebné povolenie, ktoré znamená návrat stavebného ruchu na Štúrovu ulicu. Realizovať sa bude bypass vodovodu, prekládka inžinierskych sietí a trakčného vedenia. Poslanci dnes diskutovali aj o stave zimnej údržby. Primátor informoval poslancov mestského zastupiteľstva o opatreniach, ktoré mesto presadzuje s cieľom zefektívniť výkon zimnej údržby v prospech Bratislavčanov. Po viacnásobných rokovaniach zástupcov magistrátu s dodávateľom v súvislosti so zabezpečením monitorovania mechanizmov zimnej údržby, ktoré boli realizované v priebehu januára 2015, zástupcovia spoločnosti A.R.K. technické služby, s.r.o. deklarovali, že firma zabezpečí na vlastné náklady zariadenia na monitorovanie vozidiel na všetkých mechanizmoch zimnej údržby. Dispečing oddelenia správy komunikácií bude mať  aj prístup k online výstupom monitorovania jednotlivých mechanizmov. Kontrola posypových mechanizmov bude teda zabezpečená prostredníctvom GPS systémov. „Navrhnutá je aj možnosť využitia preventívnych posypov a zadefinovanie lokalít, kde by mala byť zimná údržba realizovaná prioritne, napr. okolie zdravotníckych zariadení, Hlavná stanica, hlavné ťahy ciest v jednotlivých mestských častiach a pod.,“ vysvetlil primátor ďalšie kroky.
Po rokovaniach spoločnosť deklaruje pripravenosť aplikácie preventívnych posypov vykonávaných na lokalitách, ako sú mosty, kopcovité terény a podobne v prípade mínusových teplôt a zvýšenej vlhkosti vzduchu alebo v prípade predpokladaného spádu snehu.
Ako prevenciu voči stavu z uplynulého piatku budú vozidlá zimnej údržby pred očakávaným spádom snehu rozmiestnené na jednotlivých rajónoch, kde budú čakať na pokyn k výkonu zimnej údržby a tak sa vyhnú dopravným zápcham pri presune na jednotlivé rajóny. „Tento krok zo strany dodávateľskej spoločnosti vítam. Zjazdnosť ciest a priechodnosť verejných priestranstiev jednoducho musíme zabezpečiť,“ zhodnotil primátor Nesrovnal.
Mestské zastupiteľstvo pokračuje v rokovaní. Mestské zastupiteľstvo má 45 poslancov volených obyvateľmi hlavného mesta v priamych voľbách na štvorročné obdobie. Postavenie Mestského zastupiteľstva hl. m. SR Bratislavy upravuje článok 14 Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal vymenoval do funkcie námestníka primátora troch poslancov mestského zastupiteľstva. Novými námestníkmi primátora sa od februára stali Milan Černý, Iveta Plšeková a Ignác Kolek.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign