Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Do mestských komisií sa prihlásilo 330 uchádzačov za členov - neposlancov

O členstvo v jednej z ôsmich bratislavských mestských komisií ako neposlanec, ktoré fungujú pri mestskom zastupiteľstve, bol z radov verejnosti veľký záujem. Na magistrát hlavného mesta bolo na základe výzvy bratislavskej samosprávy od záujemcov z radov odbornej verejnosti doručených celkovo 330 žiadostí.
Najviac kandidátov (62) sa prihlásilo do Komisie územného a strategického plánovania, životného prostredia a výstavby. O niečo menej záujemcov (60) sa prihlásilo do Komisie dopravy a informačných systémov a trojicu „najžiadanejších“ komisií uzatvára Komisia pre školstvo, vzdelávanie a šport so 48 záujemcami.

Väčšina mestských komisií už rozhodla o konkrétnych počtoch neposlancov, ktorí budú v komisiách pracovať a spomedzi uchádzačov vybrala aj konkrétnych budúcich členov. Tí budú riadnymi členmi komisií s riadnym hlasovacím právom. Pri výbere členov z radov odbornej verejnosti zavážili aj skúsenosti a predošlá práca uchádzača z danej oblasti.

Jednotlivé návrhy komisií dnes (štvrtok, 26. február) odobrilo aj mestské zastupiteľstvo. Komisia dopravy a informačných systémov bude mať sedem členov z radov neposlancov a Komisia pre cestovný ruch a medzinárodnú spoluprácu bude mať šiestich členov – neposlancov. Komisiu pre školstvo, vzdelávanie a šport posilní päť členov z radov neposlancov, konkrétne traja pre oblasť školstva a dvaja pre šport. Štyroch členov – neposlancov bude mať Komisia sociálnych vecí, zdravotníctva a rozvoja bývania a tiež Komisia pre ochranu verejného poriadku.

Bez neposlancov zostávajú zatiaľ tri komisie, ktoré budú svojich členov z radov uchádzačov vyberať na svojich marcových zasadnutiach. Komisia územného a strategického plánovania, životného prostredia a výstavby rozhodla zatiaľ o tom, že prijme siedmich uchádzačov, o konkrétnych menách ešte nerokovala. Rozhodovanie čaká aj Komisiu kultúry a ochrany historických pamiatok a Komisiu finančnej stratégie a pre správu a podnikanie s majetkom mesta, ktoré zatiaľ o počte členov – neposlancov nerozhodli. Okrem toho pôsobia pri mestskom zastupiteľstve dve ďalšie komisie – Komisia mandátová a Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov mestského zastupiteľstva – v nich však neposlanci nepracujú.

Komisie Mestského zastupiteľstva hl. mesta SR Bratislavy zriaďuje bratislavské mestské zastupiteľstvo ako svoje stále alebo dočasné poradné, iniciatívne a kontrolné orgány. Komisie sú zložené z poslancov mestského zastupiteľstva a z ďalších osôb, ktorých volí a odvoláva mestské zastupiteľstvo. Na čele komisie je predseda, ktorý je poslancom mestského zastupiteľstva; predsedu volí a odvoláva mestské zastupiteľstvo v tajnom hlasovaní, okrem odvolania na vlastnú žiadosť.

 

zdroj: www.bratislava.sk

 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign