Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Do Petržalky začali premávať električky.

Miroslav KošírerDátum08. 07. 2016 21:33:28TémaDoprava
817

Po Starom moste začala premávať električka. Od 20.00 hod. bude z a do Petržalky premávať linka č. 1. Ostatné zmeny v grafikone budú platné od soboty 9. júla. Oficiálne spustenie električky sprevádzal bohatý kultúrny program. Prvá električka s cestujúcimi prešla v piatok krátko po 17.00 hod. Linka č. 1 začne následne jazdiť v pravidelných intervaloch od 20.00 hod. 

Cestujúci, ktorí si budú chcieť vyskúšať jazdu cez Starý most, budú môcť nastúpiť na zastávke Sad Janka Kráľa (pri Mýtnom domčeku) v smere do centra mesta. Oficiálneho sprevádzkovania električkovej trate sa zúčastnil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely a generálny riaditeľ spol. EUROVIA SK Robert Šinály.

Zmeny v MHD platné od 8. júla 2016 od 20.00 hod.:

Električka č. 1
Električková linka č. 1 spojí Petržalku s Hlavnou železničnou stanicou cez centrum mesta po trase Nám. Franza Liszta, Štefanovičova, Radlinského, Obchodná, Námestie SNP, Štúrova, Šafárikovo námestie, Starý most a Jantárová cesta. Konečná zastávka je „Jungmannova“ pri Chorvátskom ramene.

Zmeny v MHD platné od 9. júla 2016:

Električka č. 3
Linka č. 3 spojí Raču a Petržalku. Trasa električiek povedie cez Čachtickú, Račiansku, k Železničnej stanici Vinohrady a ďalej Račianske mýto, Radlinského, Blumentál, Americké nám., Špitálska ul., Štúrova, Šafárikovo nám., Starý most, Jantárová cesta, Jungmannova.

Električka č. 8
Zmenená bude premávka na linke č. 8. Električky pôjdu okružnou trasou Ružinov, Záhradnícka, Miletičova, Trnavské mýto, Krížna, Vazovova, Blumentál, Radlinského, Obchodná, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. L. Svobodu s dotykom uzla Most SNP, Vajanského nábr., Šafárikovo nám. (priebežná konečná zastávka), Štúrova, Námestie SNP, Obchodná, Blumentál a cez Krížnu, Trnavské mýto, Záhradnícku späť do Ružinova.

Autobus č. 95
V križovatke ulíc Bosákova, Jantárová cesta, Farského vzniká nový prestupový uzol „Farského“ medzi električkami a autobusmi. Potiaľto bude z Petržalky skrátená trasa autobusov linky č. 95. Nemení sa prejazd 95-ky cez sídlisko komunikáciami Vyšehradská, Jantárová cesta, Kutlíkova, Romanova, Osuského, Námestie hraničiarov, Jantárová cesta a konečná zastávka je „Muchovo nám.“. Prestupnú zastávku „Farského“ obsluhujú aj autobusy č. 84 a 99.

Autobus č. 82
Oblasť petržalskej dunajskej promenády výrazne kvalitnejšie obslúžia električky č. 1 a 3 zo zastávky „Sad Janka Kráľa“. Preto dňom zavedenia električkovej dopravy skončí premávka autobusov na linke č. 82.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign