Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Doktorka Eva Siracká si prevzala významné európske ocenenie

815

Europskenoviny.sk  |MM|  Zakladateľka a prezidentka Ligy proti rakovine si v Bratislave slávnostne prevzala Cenu európskeho občana 2014. „Je pre mňa potešením a cťou, že sa mi dostalo ocenenia mojej práce, ktorej som venovala celý svoj profesionálny život,“ povedala vo svojom ďakovnom prejave.

Eva Siracká ďalej poďakovala za návrh na cenu, za ktorým stojí Ivan Štefanec: „Veľmi sa teším, že sa táto nominácia podarila. Pani Sirackú považujem za významnú osobnosť, ktorá svojimi aktivitami presahuje rámec Slovenska. Je inšpiratívna pre ostatných, svoju prácu vždy robila poctivo a s ľudských prístupom,“ povedal europoslanec.

Cenu dostala práve v roku, kedy Liga proti rakovine oslavuje 25. výročie od svojho založenia. „Začiatky boli ťažké, pretože u nás ľudia ťažko chápali, čo je to Liga proti rakovine a prečo by mali na ňu prispievať, (…) mali sme pochybnosti, bolo treba odstrániť tabu, bojovať za prevenciu, presviedčať a vychovávať ľudí a v neposlednom rade sa starať o onkologických pacientov. Ale odvtedy sme urobili veľký pokrok.“ dodáva doktorka pre EuropskeNoviny.sk

K cene prišli doktorke pogratulovať aj naši europoslanci. „Teším sa, že cenu dostala takáto skvelá dáma. Vždy sa teším, keď ženy zo Slovenska sú úspešné. Pani Siracká ako žena obstála v ťažkom súboji,“ uviedla Monika Flašíková-Beňová. Jana Žitňanská označila doktorku za chodiacu reklamu Slovenska, Eduard Kukan zasa za noblesnú dámu vykonávajúcu šľachetnú činnosť.

Cenu európskeho občana za celú jej históriu od roku 2008 získali doposiaľ iba dvaja Slováci, Eva Siracká sa tak stala treťou slovenskou laureátkou. Spolu s ostatnými 46 nositeľmi za rok 2014 je pozvaná na celoeurópsku slávnosť, ktorá sa uskutoční koncom februára v Bruseli. Medailu udeľuje EP a oceňuje ňou významné európske osobnosti či organizácie, ktoré realizujú hodnoty, na ktorých je založená EÚ.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign