Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

DPB vyzýva cestujúcich v MHD na zvýšenie obozretnosti

Vzhľadom na podnety zo strany cestujúcej verejnosti, ktorá informuje o krádežiach osobných vecí v prostriedkoch MHD, upozorňujeme cestujúcich, aby si na svoje veci dávali veľký pozor.

S blížiacimi sa Vianočnými sviatkami pribúdajú vo vozidlách mestskej hromadnej dopravy v hlavnom meste rôzne krádeže: či už sú to mobilné telefóny, osobné doklady, peňaženky, kľúče alebo dokonca kabelky a tašky. DPB, a.s. upozorňuje cestujúcich, aby v tomto období zvýšili opatrnosť a aby si všetky svoje osobné veci držali v prostriedkoch MHD čo najtesnejšie pri sebe tak, aby boli chránené pred vreckovými zlodejmi. V prípade, že sú cestujúci okradnutí alebo sú svedkami krádeží, odporúčame ihneď kontaktovať vodiča. Ten okamžite skontaktuje dispečing DPB, a.s., ktorý v prípade potreby zabezpečí privolanie policajnej hliadky. Rovnako sa možno obrátiť aj na pracovníkov prepravnej kontroly a strážnu službu, pokiaľ sa vo vozidle nachádzajú a vykonávajú kontroly cestovných lístkov. Ďalšou možnosťou je obrátiť sa na callcentrum – telefonický kontakt – 02/5950 5950, nahlásiť linku, jej smer a čas, kedy sa krádež udiala, pokiaľ cestujúci vie, je vhodné nahlásiť aj interné číslo vozidla. Pracovníčky callcentra ihneď upovedomia dispečing DPB, a.s., ktorý sa prostredníctvom rádiostanice obráti na vodiča danej linky, ktorý môže preveriť, či neostali dané predmety vo vozidle. Cestujúci majú k dispozícii aj nonstop linku 0917 101 102, kde sa takisto môžu s podobnými problémami obrátiť. Na tento problém DPB, a.s. upozorňuje už dlhodobo – pracovníčky callcentra pri každom kontakte vyzývajú cestujúcich, aby si na svoje osobné veci dávali pozor. Vodiči dokonca na každom obratisku počas prestávky kontrolujú vozidlá a všetky predmety, ktoré nájdu, následne odovzdajú do vozovne, kde si ich cestujúci môžu vyzdvihnúť.

Opätovne prízvukujeme cestujúcim, aby si v tomto období dávali pozor na vreckových zlodejov a zvýšili opatrnosť. Nie je totiž v silách DPB, a.s., aby v každom vozidle zabezpečil ochranu cestujúcich pred krádežami. Nový vozidlový park 120 trolejbusov a 60 električiek, či 100 nových autobusov už bude vybavený vnútorným a vonkajším kamerovým systémom, preto veríme, že podobné nepríjemné situácie sa podarí výrazne eliminovať.

 

zdroj: www.dpb.sk
 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign