Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Drama Queer – festival teplého divadla

815

Divadlo NoMantinels |  Divadelný festival Drama Queer prinesie do Bratislavy od 20. do 24. novembra inscenácie, ktoré sa zaoberajú LGBTI a rodovou tematikou. V A4 – nultom priestore a v Štúdiu 12 vystúpi viacero divadelných súborov zo Slovenska a Českej republiky. Ide o nultý ročník festivalu, organizátorom je divadlo NoMantinels, ktoré sa vo svojej tvorbe systematicky venuje práve rodovým stereotypom a postaveniu LGBTI menšiny v spoločnosti.

 

Drama Queer je nesúťažnou prehliadkou. „Festival prináša LGBTI divadelnú subkultúru ako jednu z mnohých nových subkultúr, ktoré vznikli za uplynulé roky v našom priestore. Vytvorila si vlastný živý jazyk, ktorý sa stáva súčasťou kultúrneho a umeleckého sveta mladých tvorcov a tvorkýň. Festival tiež dáva priestor na prezentáciu divadelného umenia spojeného so ženskými otázkami a témami rodovej rovnosti,“ komentoval koordinátor projektu Róbert Pakan.

 

 

Organizátor:NoMantinels

Hlavní partneri: Nadácia otvorenej spoločnosti, EEA grants, Norway grants, Ministerstvo kultúry SR, Mesto Bratislava

Partneri:Štúdio 12, A4 – nultý priestor, Iniciatíva Inakosť, Dejavu bar, Transfúzia, Be Happy, Penzión Nova, Ticketportal, Slobodné vinárstvo, Dúhové srdce, Tepláreň

Mediálni partneri: Pravda, Rádio Devín, Citylife.sk, Kam do mesta, Iboys.cz, Igirls.cz

 

Drama Queer je súčasťou projektu Dúhový rok, ktorý organizuje divadlo NoMantinels. Projekt Dúhový rok bol podporený sumou 74 951,75 € eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia  otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation. Cieľom projektu Dúhový rok je posilnenie aktívneho občianstva.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign