Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Elektrické trojkolky v meste

817

V historickom centre mesta sa v pondelok 19.9.2016  jazdilo na elektrických trojkolkách. Jazdu na elektrickej trojkolke si mohol v dopoludňajších hodinách vyskúšať každý, kto prišiel na Primaciálne námestie. Jazdu na trojkolke si vyskúšal aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ale aj námestníčka primátora Ľudmila Farkašovská. Elektrické trojkolky zapožičala mestu spoločnosť TRIKKE Slovakia ako jednu z atrakcií pripravených pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta počas Európskeho týždňa mobility 2016. „Bratislava je moderné mesto, ktoré sa snaží podporovať projekty zamerané na využívanie alternatívnej dopravy v meste a vytvárať aj možnosti na ich využívanie. Práve preto budujeme cyklotrasy, opravujeme chodníky a zastávky MHD, budujeme bezbariérové priechody, vytvárame nové prestupné uzly mestskej hromadnej dopravy, modernizujeme električkové radiály a mnohé ďalšie. Veď presne o tom je týždeň mobility – propagovať alternatívne druhy dopravy a ukázať sami sebe, ale aj ostatným, že na cesty patrí nielen automobilová doprava, ale aj verejná doprava, či cyklodoprava a že sa musíme vedieť navzájom tolerovať,“povedal primátor Bratislavy       Ivo Nesrovnal. Hlavné mesto SR Bratislava sa už každoročne zapája do akcie Európsky týždeň mobility (ETM). Ani tento rok nie je výnimkou. ETM sa začal v piatok 16. septembra úvodným podujatím Cesta nádeje, kedy do Bratislavy zavítali cyklisti, ktorí ešte v polovici augusta vyrazili z Kodane, aby v piatok 16. septembra dorazili do Bratislavy. To všetko            s cieľom spropagovať cyklodopravu a podporiť myšlienku spojenej Európy - nielen v oblasti životného štýlu, ale aj pokojného spolunažívania. V stredu 21. septembra sa bude konať diskusia o stave a budúcnosti cyklodopravy s primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom na Tyršovom nábreží v priestoroch CykloKuchyne. Do ETM sa zapojí tradične aj Mestská polícia Bratislavy, ktorá žiakom základných škôl pripravila kurz na dopravnom ihrisku. Deti si na Primaciálnom námestí 22. septembra budú môcť vyskúšať rôzne dopravné situácie a získať nové zručnosti a vedomosti (v čase od 9.00 hod. do 12.00 hod). Praktickou sprievodnou aktivitou však je bez pochýb cestovanie MHD zdarma, len na vodičský preukaz. Počas celého trvania Európskeho týždňa mobility 2016 – to znamená až do štvrtka 22. septembra vrátane, môžu držitelia platných vodičských preukazov jazdiť v spojoch MHD bezplatne (ako dennými, tak aj nočnými spojmi).

              


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign