Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Exekútorsky megabiznis

Alojz Hlina, poslanec NRSR |  Slovensko je úžernícko-exekútorskou krajinou. Za tento stav je zodpovedná časť našich politikov. Dokonca niektorí sú v tom priamo zainteresovaní.

Ešte o tom bude reč. Ešte sa ľudia budú čudovať, komu to vlastne dali svoj hlas a čoho sú tí ľudia schopní. Nad tragickými príbehmi ľudí, ktorým zničili život, vedia s kamennou tvárou skonštatovať: „Nemali si požičiavať.“

Sľubujem, že aj napriek rôznym žalobám a zastrašovaniu budem pokračovať v informovaní slovenskej verejnosti o obludnosti „tohto systému“, nad ktorým držia ochrannú ruku veľké mená slovenskej politiky.

V týchto dňoch protestujem v parlamente, lebo mi nedovolili predniesť moju novelu Exekučného poriadku, v ktorej navrhujem zníženie odmien exekútorom v prípade, že povinnou osobou je dôchodca alebo fyzická osoba – nepodnikateľ.

Dovoľte malý výpočet, aby sme mali predstavu, o akom exekučnom biznise to hovoríme:

 

 

Počet začatých exekúcií

2006

334 000

2007

377000

2008

380000

2009

402000

2010

438000

2011

552093

2012

582467

 

 

Mimochodom, počet exekúcií medzi rokmi 2006 až 2012 sa skoro zdvojnásobil. Z počtu začatých exekúcií v roku 2006 vo výške cca 334 000 sa počet nových žiadostí o poverenie na výkon exekúcie zvýšil na rovných 582 467 nových žiadostí.

 Exekútor má od roku 2009 nárok na minimálnu odmenu vo výške 33,16 EUR (bez DPH). Ústretová prvá vláda SMER-u v roku 2008 zdvihla minimálnu odmenu pre exekútora na dvojnásobok z 500 SKK na 33,19 EUR. To je sociálna politika SMER-u!

Spolu je vedených exekúcií za obdobie posledných štyroch rokov cca 1974 000, teda skoro 2 milióny exekučných konaní. Ak približný počet exekúcií vynásobíme minimálnou odmenou pre exekútora, tak výsledná suma je 66 000 000 EUR, teda cca 2 miliardy SKK bez DPH.

Takže v prípade, ak by si exekútori za obdobie posledných štyroch rokov účtovali len minimálnu odmenu (čo určite neúčtovali, lebo účtovali viac), tak cca 300 exekútorov si delilo sumu 2 miliardy SKK . Môj odhad je, že účtovaných na odmenách a náhradách bolo rádovo viac, cca 4-5 miliárd SKK (120-150 000 000 EUR).

Ak túto sumu vydelíme počtom exekútrov (cca 300), tak to vychádza 15 000 000 SKK (500 000) EUR na jedného exekútora.

Slušné, nie?

Ak štát umožnil legislatívou to, že úžernícky biznis prudko rastie a v tesnom závese svoju konjuktúru napriek všeobecnej kríze prežíva aj exekútorsky biznis, tak je načase upraviť parametre.

V tomto, pre nich priaznivom období, by malo exekútorom stačiť, keď budú zarábať na veľkom množstve exekúcií. Nemusia zarábať aj na vysokých odmenách a poplatkoch. Toto je jeden z argumentov, prečo treba odmeny exekútorom upraviť. A sú aj ďalšie, ale tie poviem priamo v parlamente, ak mi SMER vôbec dovolí tento návrh zákona predniesť. Budem vytrvalo v parlamente čakať poslancov, aby sa vrátili z dovolenky alebo kde to vlastne sú a prišli hlasovať o zákone, ktorý sa žiaľ dotýka už státisícov ľudí na Slovensku.

 Je to verejný záujem.

Ja viem, že veľa poslancov ani netuší, čo je verejný záujem. Žiadam ich, aby prišli do parlamentu a trvali na presadzovaní verejného záujmu.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign