Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Fabrizio Paterlini – záverečný koncert talianskeho festivalu Dolce Vitaj 2015

815
Fabrizio Paterlini je jeden z najlepších talianskych skladateľov a klaviristov novej generácie. Paterlini odohral koncerty v najprestížnejších koncertných sálach na celom svete, onedlho sa k nim zaradí aj Veľké koncertné štúdio SRo. Na svojom bratislavskom koncerte sa predstaví v spoločnosti troch vynikajúcich slovenských hudobníkov, ktorými budú Pavel Bogacz jr. (husle), Martin Petrík (viola) a Karolína Hurayová (violončelo). V premiére pri tejto príležitosti zaznie aj skladba, ktorú klavirista napísal zvlášť pre Bratislavu.
 
 
   • Kedy:
   • 30.6.2015 19:30 - 30.6.2015
   • Kde:
   • 30. júna 2015, 19:30 hod., Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
   • Kedy:
   • 30.6.2015 19:30 - 30.6.2015
   • Kde:
   • 30. júna 2015, 19:30 hod., Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
   • Kedy:
   • 30.6.2015 19:30 - 30.6.2015
   • Kde:
   • 30. júna 2015, 19:30 hod., Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
   • Kedy:
   • 30.6.2015 19:30 - 30.6.2015
   • Kde:
   • 30. júna 2015, 19:30 hod., Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
 •  

  Fabrizio Paterlini je jeden z najlepších talianskych skladateľov a klaviristov novej generácie. V rámci žánru modern classical ho kritika zaraďuje do skupiny najvýznamnšjších predstaviteľov, čím ho stavia vedľa velikánov ako Ludovico Einaudi, Max Richter, Michael Nyman a George Winston. Na svojom konte má niekoľko platní, zvlášť jeho posledné 3 nahrávky - “Now”, “Autumn stories” a “The Art of the Piano” - sú skutočnými majstrovskými dielami. Paterliniho skladby zazneli vo vysielaní rozhlasových spoločností BBC (Veľká Británia) a CBC (Kanada). Spomedzi mnohých spoluprác umelca na rôznych projektoch možno vyzdvihnúť dokumentárny film “Controvento”, realizovaný nadáciou “Fondazione Berrero”, v ktorom sa objavili aj osobnosti ako Alda Merini (významná talianska poetka), Mauro Corona (taliansky spisovateľ), Rita Levi Montalcini (neurologička, nositeľka Nobelovej ceny) atď. Paterliniho hudba tu sprevádza rozprávanie protagonistov a stáva sa sugestívnym podkladom pre ich myšlienky.


  V jeho kompozíciách sa od počiatku prejavuje vplyv rocku a elektronickej hudby, teda štýlov, ktoré má skladateľ v obľube. Spomenuté vplyvy sú zároveň často výsledkom interakcie s hudobníkmi a skupinami reprezentujúcimi tieto žánre.


  Paterlini odohral koncerty v najprestížnejších koncertných sálach na celom svete, onedlho sa k nim zaradí aj Veľké koncertné štúdio SRo. Na svojom bratislavskom koncerte sa predstaví v spoločnosti troch vynikajúcich slovenských hudobníkov, ktorými budú Pavel Bogacz jr. (husle), Martin Petrík (viola) a Karolína Hurayová (violončelo). V premiére pri tejto príležitosti zaznie aj skladba, ktorú klavirista napísal zvlášť pre Bratislavu.


  Koncert sa uskutoční 30. júna 2015 o 19:30 hod. vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava

   

  Koncert je súčasťou programu Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2015 a koná sa pod záštitou ministra kultúry SR. Koncert organizuje Taliansky kultúrny inštitút v spolupráci so Salek Production.

  Vstup na koncert je voľný, odporúča sa potvrdiť účasť na stránke Talianskeho kultúrneho inštitútu: http://www.iicbratislava.esteri.it/IIC_Bratislava/webform/SchedaEvento.aspx?id=746&citta=Bratislava

   

  zdroj: www.bratislava.sk


  Komentáre k článku:

  Komentovať môžu:
  registrovaní menom
  registrovaní nickom
  ›VŠETCI‹

  UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

  Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

  Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

  Pridať komentár
  Bottom panel

  © bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
  Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
  Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
  Noviny sú aktualizované priebežne.
  Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
  Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

  Webdesign