Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Fajčiari, pozor !

Finančná správa SR  |MM|   Iba do 28. februára 2017 je možné dopredávať a teda aj kupovať cigarety s kontrolnou známkou, na ktorej je uvedené písmeno „E". Od 1. marca si môžu fajčiari kúpiť len cigarety označené na kontrolnej známke písmenom „F“. 

Od 1. februára 2017 nadobudli účinnosť viaceré zmeny v zákone o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, týkajúce sa podnikateľov, ktorí spotrebiteľské balenia cigariet vyrábajú, predávajú, ponúkajú na predaj, alebo skladujú. Samozrejme, že tieto zmeny sa dotknú aj všetkých fajčiarov. 

Po 28. februári 2017 sa už budú spotrebiteľské balenia cigariet označené kontrolnou známkou s písmenom „E“ považovať za neoznačené. Množstvo takto označených cigariet, ktoré podnikatelia do tohto dátumu nepredajú, sú povinní do 15. marca 2017 oznámiť miestne príslušnému colnému úradu a zároveň v tejto lehote požiadať colný úrad o ich zničenie. 

Fajčiari si teda budú môcť od 1. marca 2017 kúpiť len cigarety, ktoré budú na kontrolnej známke označené  písmenom „F“. Toto písmeno označuje novú platnosť sadzby dane z cigariet, nakoľko od 1. februára 2017 do 31. januára 2019 sa zvýšila sadzba spotrebnej dane z cigariet.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign