Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Generáli si prišli pozrieť aj vojenský historický bunker v Petržalke

817

Minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš rokoval 30.11.2017 na pôde rezortu s generálporučíkom Metodijom Velichkovskim, náčelníkom Generálneho štábu Armády Macedónskej republiky. Témami stretnutia boli priority v oblasti medzinárodnej bezpečnosti, ako aj doterajšia spolupráca  oboch krajín v oblasti obrany. Šéf rezortu obrany informoval macedónskeho náčelníka generálneho štábu o strategických dokumentoch, ktoré v tomto roku pripravil rezort obrany a tiež o modernizačných projektoch pre Ozbrojené sily SR. “Naše strategické dokumenty zdôrazňujú primárnu zodpovednosť Slovenska za vlastnú obranu,” zdôraznil na stretnutí minister. Obaja tiež ocenili doterajšiu spoluprácu slovenských a macedónskych vojakov v zahraničných operáciách. Spoločne pôsobili napríklad v operáciách ALTHEA v Bosne a Hercegovine, ISAF v Afganistane, lebo v Iraku. Témou rozhovoru bola aj podpora integrácie Macedónskej republiky do EÚ a NATO, pri ktorej minister Gajdoš zdôraznil, že región západného Balkánu Slovensko vníma ako zahraničnopolitickú prioritu. Na stretnutí tiež macedónskemu náčelníkovi generálneho štábu ponúkol možnosť ďalšieho pokračovania účasti príslušníkov macedónskych ozbrojených síl na Medzinárodnom kurze pre štábnych dôstojníkov (ISOC) v Akadémii Ozbrojených síl SR. V minulosti sa na ňom zúčastnilo 11 dôstojníkov z Macedónska. V rámci ďalšieho programu sa vzácni  hostia v sprievode Generálmajora Ing. Pavla Macka 2. zástupcu náčelníka Generálneho štábu OS SR vybrali na návštevu vojenského  historického cintorína z prvej svetovej vojny, kde položili kytice kvetov k centrálnemu krížu podlých vojakov. Na cintoríne je pochovaných 331 vojakov z 9 štátov  rakúskouhorskej armády. Delegácia sa následne presunula do vedľajšieho objektu vojenského múzea v bunkri BS-8 Hřbitov na Kopčianskej ulici              v Petržalke. Vedenie zahraničnej delegácie sa živo zaujímalo o dejiny a vystavené artefakty, fotodokumenty československej armády. Návšteva mala trvať dvadsať minút, no predĺžila sa na viac ako polhodinu. Na záver vedenie zahraničnej delegácie skonštatovalo, že vojenské múzeum v historickom bunkri je veľmi zaujímavé a na dobrej úrovni.

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign