Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hlavné mesto chce opraviť do roku 2021 všetky radiály

815
Hlavné mesto má ucelenú koncepciu opráv hlavných ťahov v Bratislave. Cieľom mesta je do roku 2021 opraviť 9 radiál a tri spojnice k týmto radiálam. Aktuálne prebieha oprava jednej z týchto radiál – Panónska cesta.
 

Odkazy

 
 
„Mojou víziou je do roku 2021 opraviť všetky hlavné ťahy v Bratislave. Pripravili sme ucelenú koncepciu, na ktorú sme vyčlenili finančné zdroje vo výške 10 mil. eur ročne. Pri opravách ciest nejde o žiadne látanie výtlkov, ale o ich komplexnú opravu. Súčasťou balíka opráv ciest je aj budovanie bezbariérových priechodov pre chodcov a bezpečnejších zastávok MHD“, zdôraznil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 
 
Momentálne hlavné mesto opravuje radiálu na Panónskej ceste, ktorá je jednou z najdôležitejších a najzaťažovanejších dopravných komunikácií v Bratislave. V budúcom roku má hlavné mesto v pláne rozbehnúť opravu radiál na Dolnozemskej, ale aj na Bajkalskej a Račianskej.   
 
Oprava Panónskej cesty zahŕňa výmenu asfaltu na 3-kilometrovom úseku od nadjazdu nad Rusovskou ulicou po úroveň nadjazdu pred okružnou križovatkou Dolnozemská – Panónska, a to vo všetkých jazdných pruhoch. Na opravenú cestu sa môžu najmä Petržalčania tešiť začiatkom decembra 2017. 
 
„Hlavné mesto opravilo za posledné dva roky 100 km ciest. Je to dôkaz toho, že mestu sa darí a že to vidia aj samotní Bratislavčania,“ doplnil primátor Bratislavy.
 
Na opravu 50 km ciest, 10 km chodníkov, 19 ník na zastávkach MHD a bezbariérových úprav priechodov pre chodcov hlavné mesto vyčlenilo tento rok  9 mil. eur vo svojom rozpočte. Cesty sa opravujú od apríla do novembra. Všetky opravy sú odsúhlasené Krajským dopravným inšpektorátom. O všetkých opravách ciest, vodorovných značeniach vždy aktuálne informujeme na našich sociálnych sieťach: Bratislava – hlavné mesto SR a Bratislava works, ako aj cez Stela servis a Zelenú vlnu RTVS.
 
 
Legenda k mapke:
 
9 radiál 
1 Devínska cesta
2 Nábrežie arm. gen. L. Svobodu (Dúbravsko - Karloveská)
3 Pražská
4 Račianska
5 Vajnorská
6 Rožňavská
7 Gagarinova
8 Dolnozemská
9 Panónska 
 
3 spojnice k týmto radiálam
A - Bajkalská
B - od Šafárikovho námestia po Račiansku
C - Jiráskova
 
 
zdroj: bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign