Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hlavné mesto podporilo projekty na voľný čas, šport a sociálne aktivity

Hlavné mesto prerozdelilo finančné prostriedky vyčlenené v rozpočte hlavného mesta na účely podpory projektov zameraných na zmysluplné využívanie voľného času detí a mládeže Bratislavy, na šport a sociálne aktivity. Grantová komisia na svojom zasadnutí v októbri podporila 49 projektov v celkovej hodnote takmer 33-tisíc eur.
 
„Podporou kvalitných projektov zameraných na šport, kultúru alebo na voľný čas pre deti môžeme ako mesto získať veľa. Je totiž dôležité, aby deti a mládež, ale aj dospelí, mohli aktívne využiť svoj voľný čas a socializovať sa. Mesto musí preto participovať na podpore projektov s tým spojených,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Grantová komisia na svojom poslednom zasadnutí v roku 2015 posudzovala celkom 67 žiadostí na podporu projektov so žiadanou sumou takmer 90-tisíc eur. Z toho podporila 49 projektov v celkovej sume 32 918 eur. V kategórii šport boli podporené 4 projekty, ktorým grantová komisia udelila 3 200 eur. V oblasti voľný čas detí a mládeže bolo podporených 39 projektov, medzi ktoré komisia prerozdelila 26 992  eur. Poslednou oblasťou sú sociálne aktivity, v ktorej bolo podporených 6 projektov v hodnote 2 726 eur.

Grantová komisia zasadala v roku 2015 celkom štyrikrát. Od začiatku roka tak hlavné mesto podporilo spolu 248 projektov, z toho 43 projektov v oblasti športu v sume 25-tisíc eur, 161 projektov v oblasti voľného času pre deti a mládež v hodnote 100-tisíc eur a 44 projektov zameraných na sociálne aktivity v hodnote 20-tisíc eur.  Hlavné mesto prerozdelilo finančné prostriedky z rozpočtu hlavného mesta v celkovej hodnote 145-tisíc eur, ktoré boli na tento účel vyčlenené.

Pre rok 2016 sa v rámci udeľovania finančných prostriedkov grantových programov hlavného mesta SR Bratislavy na podporu projektov pripravuje aj novinka, ktorou budú témy projektov s prioritnou podporou. Medzi tieto témy patrí „Poznaj a chráň svoje mesto“ a téma „Deti a mládež v pohybe“.

Na nižšie uvedenej URL adrese sú zverejnené výsledky grantovej podpory na rok 2015.
 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign