Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hviezdoslavovo námestie patrilo ľudskosti

Na Hviezdoslavovom námestí sa dnes (v sobotu 12. septembra) konal koncert Výzva k ľudskosti. K myšlienke tejto akcie sa pridalo aj samotné Hlavné mesto SR Bratislava. Vedenie hlavného mesta na čele s primátorom hlavného mesta Ivom Nesrovnalom tak odmietlo akékoľvek šírenie nenávisti a vyzvalo na zachovanie ľudskosti a poskytnutie pomoci tým, ktorí to potrebujú.
 

„Na Primaciálnom paláci vejú tri vlajky – Bratislavy, Slovenska a Európskej únie, ktoré hovoria o tom, aké hodnoty vyznávame. Som preto nesmierne rád, že tento koncert sa koná v Bratislave,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal počas svojho príhovoru na koncerte. Koncert Výzva k ľudskosti sa konal v popoludňajších hodinách na Hviezdoslavovom námestí, na pódiu vystúpili viaceré známe hudobné kapely. 

 „Európu sužuje migračná kríza a my sa musíme k tomu postaviť nielen politicky, ale aj ako ľudia, preto je dôležité komunikovať a o súčasných problémoch rozhodovať spoločne, nie stavať sa jeden proti druhému. Nemôžeme medzi sebou šíriť nenávisť, popierať základné ľudské práva. Bratislava bola a aj je multikultúrne mesto a tak by to malo zostať,“ vyjadril svoj postoj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorým reagoval na pochod Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA, ktorý sa konal približne v rovnakom čase ako koncert Výzva k ľudskosti.

Účastníci pochodu sa v popoludňajších hodinách presúvali v smere z Hlavnej stanice na Námestie SNP. Z tohto dôvodu bola čiastočne uzatvorená aj Štefánikova ulica a obmedzená doprava v centre mesta. Účastníkov pochodu usmerňovali bezpečnostné zložky, vďaka ktorým nedošlo k narušeniu verejného poriadku ani počas samotného pochodu.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign