Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

I.Nesrovnal: Bratislavčania sa tento rok dočkajú opravených ciest

Hlavné mesto SR Bratislavu a jej obyvateľov čaká náročné, ale pozitívne obdobie. Do júla 2016 chce vedenie mesta opraviť až 37 km ciest. Financie na plánované opravy mesto vyčlenilo v rozpočte na rok 2016 a zároveň získalo dotáciu od vlády SR. Cesty v hlavnom meste tak prejdú rozsiahlou opravou, čomu sa potešia nielen motoristi, ale aj peší. V pláne je totiž opraviť aj viaceré verejné priestory a chodníky či upraviť priechody pre chodcov a rozšíriť mestské cyklotrasy.

 
 
 
„Do opráv ciest investujeme v tomto roku približne 11,5 mil. EUR. To je približne také suma, akú do opráv ciest investovalo vedenie mesta v rokoch 2010 – 2014 dokopy. Čaká nás teda naozaj masívna oprava cestných povrchov. Takéto opravy si budú vyžadovať viaceré obmedzenia, ale musíme si uvedomiť, že cesty sa inak opraviť nedajú a opraviť ich musíme“. povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Napriek tomu, že suma 11,5 mil. EUR je veľká suma, je to suma, ktorá zodpovedá polovici toho, čo by sme na opravu ciest reálne potrebovali,“ doplnil primátor.
 
8 mil. EUR je vyčlenených z dotácie vlády na SK PRES (predsedníctvo SR v Rade EÚ) a 3,5 mil. EUR vyčlenilo ešte vedenie mesta v rozpočte na rok 2016. „Intenzívne rokovania s vládou, ktoré som viedol, priniesli Bratislave celkovo 14 miliónov EUR. Je to výsledok otvorenia témy nespravodlivého financovania Bratislavy na najvyššej politickej úrovni, čo nikto predtým neurobil. Bratislava je predsa hlavné mesto nášho štátu, je to hlavné mesto nás všetkých – a podľa toho by mala aj vyzerať,“ povedal na margo dotácie od vlády primátor Ivo Nesrovnal. 
 
Z peňazí, ktoré má mesto na opravy vyčlenené, sa budú opravovať hlavné dopravné radiály a centrum mesta v celkovej dĺžke viac ako 37 km. Pôjde teda o úseky, ktoré dennodenne využívajú tisícky Bratislavčanov a návštevníkov mesta, napríklad: Rožňavská, Vajnorská, Štefánikova, Trnavská, Staromestská, Mlynské Nivy, Nábr. arm. gen. L. Svobodu atď.
 
Všetky opravy hlavné mesto konzultovalo s Krajským dopravným inšpektorátom a koordinovalo s Národnou diaľničnou spoločnosťou a bratislavskou župou, aby si termíny opráv ciest vzájomne nekolidovali. „Napriek tomu treba povedať, že takáto rozsiahla oprava ciest si vyžiada zvýšené nároky na trpezlivosť. Chcem preto požiadať Bratislavčanov o pochopenie. Nasledujúce 4 mesiace budú náročné na dopravu v Bratislave, ale ich výsledok bude trvácny a čo je najdôležitejšie: zostane Bratislave a Bratislavčanom“ povedal primátor Ivo Nesrovnal.
 
„Ideme tiež osvetliť 10 priechodov pre chodcov, aby sme zvýšili bezpečnosť chodcov a prvýkrát po 43 rokoch prejde rozsiahlou opravou aj Most SNP,“ povedal primátor. V prípade Mosta SNP pôjde o náter zábradlia, opravu chodníkov pre peších, opravu zvodidiel a komplexnú výmenu asfaltového krytu vozovky. Most SNP sa bude opravovať v auguste, t.j. vtedy, keď je doprava v meste odľahčená pre prázdniny. Ostatné opravy ciest sa začnú na prelome februára a marca, pričom skončiť sa majú do konca júna. V druhom polroku 2016 bude mesto opravovať povrchy ciest a chodníkov z financií z mestského rozpočtu. Súčasťou opráv ciest bude aj príprava a realizácia ďalších projektov budovania cyklot
 

Odkazy

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign