Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Iniciatíva Zastavme hazard víta rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave

Iniciatíva Zastavme hazard |MM|  Iniciatíva Zastavme hazard sa teší z rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave, ktorý zamietol návrh Bratislavskej krajskej prokuratúry o dočasnom pozastavení účinnosti všeobecne záväzného nariadenia o zákaze  herní v Bratislave.

 

Peter Beňa povedal: “Hoci to nie je koniec zápasu, ale začiatok, sme plní nádeje, že spravodlivosť a pravda zvíťazia a veríme, že krajský súd zamietne aj žalobu prokuratúry, lebo je postavená na vymyslených argumentoch a nemá oporu v zákone. Zamietnutie žaloby neprinesie mestu len spravodlivosť a ochranu pred žalobami o náhradu škody, ale čiastočne obnoví dôveru verejnosti v naše súdy.”

 

Anton Chromík doplnil: “Je nesmierne dôležité, že Krajský súd v Bratislave nenaskočil na právne kľučky hazardnej lobby, v prospech ktorej dodnes prokuratúra koná. Vôľa 136 139 občanov v demokratickom systéme nesmie byť ignorovaná. Tešíme sa, že sa súd postavil na stranu slušných občanov a nepozastavil účinnosť zákazu herní. Ak by sa mohli dočasne vydávať licencie, bol by to podvod na občanoch. ”

 

Matej Perašín na záver doplnil: “Je trochu nezvyčajné, že Iniciatíva Zastavme hazard, ktorá stojí za touto úspešnou akciou nie je informovaná zo strany zástupcov mesta Bratislava o priebehu súdneho sporu. Pripravili sme pre Bratislavu právne analýzy, ktoré môžu mestu pomôcť a tieto materiály sme odovzdali každému poslancovi mestského zastupiteľstva. Veríme, že Hlavné mesto Bratislava bude zastupovať vôľu občanov kvalitne a sprístupní nám informácie o prebiehajúcom súdnom konaní, tak aby sme mohli byť ešte viac mestu nápomocní.”

 

Za Iniciatívu Zastavme hazard

 

Anton Chromík

Peter Beňa

Matej Perašín


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign