Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Inscenácia o strachu žien, ktoré ušli z domoviny

815

Divadlo No Mantinels, Iniciatíva Inakosť |MM|   Čo prežívajú ženy-migrantky v cudzej krajine a aký tlak ich donútil opustiť domovinu, touto témou sa zaoberá nová inscenácia divadla NoMantinels, ktorá dostala názov Natreté strachom. Premiéra hry Andreja Kuruca bude v stredu 18. 12. o 19.00 v bratislavskom Štúdiu 12 na Jakubovom námestí. „Inscenácia hovorí o tom, prečo ženy z druhých krajín utekajú na Slovensko a prečo je pocit slobody silnejší ako príslušnosť k domovine. Ukazuje skúsenosti žien-migrantiek, ktorým snahu po uplatnení sa v novej krajine neustále strpčujú narážky a podozrievavé pohľady miestnych,“ priblížil obsah autor. Pri písaní scenáru vychádzal aj zo skutočných príbehov žien, ktoré prišli na Slovensko z cudziny. Sprostredkúva ich zážitky, v ktorých je spoločným menovateľom existenčný strach, hľadanie pocitu domova a neustály boj o udržanie si základnej ľudskej dôstojnosti. „Ženy-migrantky sú častejšie vystavené diskriminácii ako muži a výrazne znevýhodňované sú najmä v pracovnej oblasti, čo má dopad nielen na kvalitu života ich samých, ale výrazne to zasiahne aj ich deti,“ dodal Kuruc.

 

Inscenácia je súčasťou projektu Ženské úteky Bábkového divadla na Rázcestí z Banskej Bystrice, ktorý realizuje aj v spolupráci s divadlom NoMantinels. Cieľom projektu je odhaliť mýty súvisiace s emigráciou, imigráciou, a pokúsiť sa pomenovať, prečo existuje strach z cudzincov a cudziniek, a opačne prečo sa cudzinci a cudzinky nemôžu cítiť u nás ako doma. V rámci projektu vzniknú dve inscenácie, jedna v produkcii Bábkového divadla na Rázcestí, ktorá bude hovoriť o tom, prečo Slovenky emigrujú do cudziny. Druhá v produkcii divadla NoMantinels popisuje skúsenosti žien prichádzajúcich z cudziny na Slovensko. Bábkové divadlo na Rázcestí má premiéru inscenácie Nostalgia 20. 12. o 19.00 v Banskej Bystrici (viac informácií na www.bdnr.sk).

 

Natreté strachom

Réžia:Zuzana Liptáková

Dramaturgia:Andrej Kuruc, Róbert Pakan 

Hudobná dramaturgia: Milan Spodniak

Účinkujú:Martina Zemancová, Lýdia Petrušová, Lenka Čierniková/Gréta Srnová, Zuzana Liptáková

Produkcia:Róbert Pakan

Svetelný dizajn:Boris Adamčík

Grafický dizajn:Jakub Lysý

 

Organizátor:NoMantinels, Bábkové divadlo na Rázcestí

Hlavný partner: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Partner:Štúdio 12

 

Projekt je realizovaný  s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd LP 2013. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedné OZ NoMantinels. 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign