Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Jablko – Citrón: Školáci rozdali ovocné odmeny a pokuty vyše 1800 motoristom

Prezídium PZSR |MM| Počas dopravno-preventívnej akcie Jablko – Citrón, ktorá sa konala od 16. do 20. júna 2014 na 50 miestach po celom Slovensku, skontrolovala polícia celkovo 1838 vodičov. Väčšina z nich dodržiavala dopravné predpisy, za čo ich špeciálne detské hliadky odmenili sladkým jablkom a maľovaným obrázkom.

Pravidlá cestnej premávky porušilo 331 motoristov – väčšinou išlo o prekročenú najvyššiu dovolenú rýchlosť, nezapnuté svetlá, ale v niektorých prípadoch bolo zistené aj požitie alkoholu. Títo vodiči dostali od školákov citrón, avšak pri závažných priestupkoch a porušeniach pravidiel s priamym ohrozením ostatných účastníkov cestnej premávky bola polícia nekompromisná.

Zo štatistík evidovaných počas akcie jednoznačne vyplýva, že za volantom sú zodpovednejšie ženy. Zatiaľ čo detské hliadky udelili citrón ako alternatívnu pokutu len 12 %-ám zo všetkých skontrolovaných vodičiek, muži dopadli horšie a s kyslou pokutou ich odišla až pätina. Najväčším hriešnikom, čo sa týka najvyššej dovolenej rýchlosti bol vodič kontrolovaný v Žilinskom kraji, ktorý v obci prekročil rýchlosť až o 42 km/h. V tomto prípade išlo o závažný priestupok a vodičovi bola udelená aj finančná pokuta.

Akcia vyvolala u vodičov pozitívny ohlas a viacerí priznali, že sa budú snažiť dôslednejšie dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Niektorí motoristi dokonca odmenili aj samotné deti. Krátko po kontrole sa vrátili na stanovisko a deťom rozdali sladkú odmenu.

Organizátormi akcie Jablko – Citrón boli poisťovňa Generali v spolupráci s Policajným zborom. „Z výsledkov akcie aj reakcií vodičov vyplýva, že náš cieľ sa podarilo naplniť. Viaceré deti dokázali veľmi dôrazne pokarhať vodičov za rýchlu jazdu či iné priestupky. Veríme, že aj touto akciou sme prispeli k šíreniu osvety o dôležitosti dodržiavania dopravných predpisov a bude sa nám dariť v tejto aktivite pokračovať aj v budúcnosti,“ uviedol Ing. Roman Juráš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Generali. „Ak týmto projektom zachránime čo i len jeden ľudský život, napríklad tým, že vodiči spomalia, nesadnú za volant opití, či si nechajú od detí prehovoriť do duše, už to považujem za úspech. Veď každý jeden účastník môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k bezpečnosti na cestách,“ dodal viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel. Ako ďalej povedal, veľa nového sa naučili aj samotné deti. „Policajti zastavovali aj cyklistov a motorkárov, mnohé nevedeli, že aj to sú účastníci cestnej premávky. Vysvetlili im, čo všetko je povinná výbava bicykla, že musia nosiť prilbu, po ktorej strane cesty sa chodí, takže mali takú malú dopravnú výchovu priamo v teréne,“ doplnil.

 

 

GENERALI GROUP

 

Generali Poisťovňa, a. s. je treťou najväčšou poisťovňou na Slovensku. Je súčasťou Generali Group – jedného z najväčších poisťovateľov v Európe, ktorý je zároveň najväčšou spoločnosťou v oblasti životného poistenia s dosiahnutými príjmami z poistného v roku 2013 vo výške 66 mld. EUR. So 77 000 zamestnancami na celom svete a 65 miliónmi klientov vo viac ako 60 krajinách patrí Generali Group vedúca pozícia v západnej Európe a čoraz dôležitejšie úlohu zohráva v regióne strednej a východnej Európy a v Ázii. V desiatich krajinách strednej a východnej Európe pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali PPF Holding, ktorá je jedným z poisťovníckych lídrov v tomto regióne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign