Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ján Budaj, píše o novinkách z mestského parlamentu

817

Konečne sa presadil Etický kódex pre poslancov, zakazujúci konflikt záujmov a zmenšujúci korupčné riziká. Poslanci sa zaviazali k veciam, ktoré vyzerajú na prvý pohľad samozrejmé - nezneužívať svoj mandát, neslúžiť kšeftárom, nevyvíjať neférový nátlak na odborných pracovníkov, vyhýbať sa konfliktu záujmov... Etický kódex volených predstaviteľov jasným pomenovaním toho, čo je konflikt záujmov, čo zvyšuje korupčné riziko a kedy môže byť poslanec obvinený zo zneužívania poslaneckého mandátu.. celkom zmení situácia poslancov. Nik sa už v mestskom parlamente nemôže tváriť, že nevie, čo je ne-etika v politike !

Novinka : Predložil som celkom nový systém účasti občanov na rozpočte mesta - budú môcť zmeniť prioritu výdajov mesta ! Napr. aj v takých kľúčových oblastiach, ako je doprava, údržba zelene a pod. Dosiaľ boli mestské peniaze výlučne iba v rukách poslancov, odteraz o časti vybratých daní rozhodnú občania mesta hlasovaním na webovej stránke mesta.

Novinka : Prešiel mi aj materiál so zmenami v rokovacom poriadku, napr. v prospech rokovania o petíciách občanov. Budú vždy popoludní, o 16,30. Dosiaľ to bola vec dobrej vôle vedenia mesta - ak bola petícia nevítaná, dalo sa jej také poradie, že sa rokovala až v noci... a už tam nebol ani jeden občan, ani jeden novinár... Teraz je pevný termín. A znižuje sa aj kvórum podpisov , ktoré sú potrebné na to, aby o požiadavke, alebo návrhu občanov - petičiarov rokovali poslanci Mestského zastupiteľstva.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign