Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Jarný zber škodlivého odpadu

815

V sobotu (25. apríla 2015) môžu občania – fyzické osoby, nepodnikatelia využiť služby, ktoré im poskytne magistrát mesta Bratislavy v rámci jarného upratovania. Obyvatelia tak môžu zbaviť domácnosť nebezpečného odpadu a uchrániť životné prostredie.

Ide o ďalší zber zo série jarného zberu domového odpadu s obsahom škodlivín a poslednou zbernou zástavkou budú mestské časti Čunovo, Jarovce, Ružinov, Rusovce a Petržalka. Škodlivín sa už postupne v priebehu apríla mohli zbaviť občania zvyšných mestských častí.

Nebezpečné škodliviny prevezmú priamo pracovníci spoločnosti ARGUSS, s.r.o., ktorý na stanovené miesta pristavia špeciálne vozidlá. Ide o škodliviny typu: staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy, oleje a tuky, batérie a akumulátory, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť, vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluórované uhľovodíky, ako aj vyradené elektrické a elektronické zaradenia.

Oleje, pesticídy, farby, lepidlá, musia byť uzavreté v pevných obaloch, z ktorých sa odpad neuvoľní. Maximálna váha odpadu od jednej osoby môže byť do 5 kg.

Ďalší zber škodlivého odpadu bude už pravidelne opäť na jeseň.

 

Rozpis zberu:

25.04.2015, 8:00 - 10:00 h

  • MČ Čunovo, Na hrádzi, zberné miesto
  • MČ Jarovce, Kontajnerové stanovište ŠTUDIENAC
  • MČ Ružinov, Ružová dolina, pri Základnej škole

 

25.04.2015, 10:30 – 12:30 h

  • MČ Rusovce, Vývojová ulica, RUSEKO - zberný dvor

  • MČ Petržalka, Ovsištské nám. 1, vedľa Jednoty

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign