Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Júnový kontrolný deň na Starom moste

815
Práce na stavbe Starého mosta, Štúrovej ulici v mestskej časti Staré Mesto a v mestskej časti Petržalka na realizácii Nosného systému MHD do Petržalky postupne napredujú. Ich priebeh vyhodnotila hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová počas kontrolného dňa 3. júna 2015.

„Stavebné práce na mostnom pilieri č. 5 pokračujú v dobrom tempe, v súčasnosti sa betónuje základ piliera a robí sa príprava na jeho nadbetónovanie,“ zhodnotila hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová. Stavba pokračuje tak, aby sa v polovici júna 2015 mohlo uskutočniť ďalšie vysúvanie oceľovej konštrukcie mosta nad rieku Dunaj z petržalskej strany ku staromestskému brehu. Dĺžka oceľovej konštrukcie tak bude už 165 metrov. Práce na nadjazde z lokality bývalého futbalového štadióna Artmédie postupujú podľa plánu.
Bratislavčania a návštevníci mesta môžu sledovať postup v dláždení chodníkov na Štúrovej ulici, ktorým sa postupne kultivuje jej vzhľad. „Riešime tiež koordináciu prác v križovatke Jesenského - Štúrova. Bude sa tam meniť električková križovatka a musíme doriešiť rekonštrukciu vodovodu a plynu,“ uviedla T. Kratochvílová.

Ako už mesto informovalo, uzávierka v križovatke Bosákova – Jantárova v mestskej časti Petržalka je predĺžená do nedele 31. mája 2015.  „Dôvodom časového posunu je dopracovanie projektovej dokumentácie a realizácia definitívneho dopravného značenia,“ vysvetlila T. Kratochvílová. Práce v obratisku sú takmer dokončené. Obyvatelia Petržalky mohli vidieť ako postupne mizne navážka zeminy pri Chorvátskom ramene.

Bratislavská samospráva v roku 2013 začala realizovať jeden zo strategických dopravných projektov, ktorý v sebe zahŕňa okrem iného rekonštrukciu Starého mosta a vybudovanie I. etapy nosného systému mestskej hromadnej dopravy do Petržalky. Najväčšia mestská časť slovenskej metropoly by tak mala byť zapojená do siete mestských električkových tratí a most by mal slúžiť nielen pre verejnú dopravu, ale aj cyklistom a chodcom. Dostavba nového Starého mosta a úprava Štúrovej ulice a okolia je tak prioritou roku 2015. Nové vedenie mesta na čele s primátorom Ivom Nesrovnalom prijalo viaceré opatrenia na zrýchlenie prác: na zváraní mostovej konštrukcie sa pracuje nonstop, na stavbe je stály dozor, práce prebiehajú na dvoch montovniach naraz. Projekt dozoruje hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign