Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Kontrola pracovníkov SBS sa nezaobišla bez nedostatkov ani v predvianočnom období

KRPZ Bratislava |MM|   Počas vianočného obdobia bratislavská polícia v rámci zvýšeného výkonu si posvietila aj na dodržiavanie povinností pracovníkov súkromnej bezpečnostnej služby (SBS). Odbor súkromných bezpečnostných služieb Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v mesiaci december vlastnou kontrolnou činnosťou zameral na dodržiavanie ustanovení zákona o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti v  nákupných centrách a na vianočných podujatiach na území Bratislavského kraja.  Vykonané kontroly boli zamerané na dodržiavanie povinností pracovníkov SBS pri výkone fyzickej ochrany, ich označenie identifikačným preukazom na mieste verejnosti prístupnom, označenie rovnošaty alebo odevu s odznakom SBS, ako aj to, či osoby ktoré sú pracovníkmi SBS sú aj držiteľmi platného preukazu odbornej spôsobilosti na výkon fyzickej ochrany alebo pátrania a či fyzickú ochranu nevykonávajú pracovníci pod vplyvom alkoholu. Len v mesiaci december vykonali policajti odboru súkromných bezpečnostných služieb Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave 66 kontrol, pričom celkom skontrolovali 103 osôb poverených výkonom fyzickej ochrany, pri ktorých zistili 5 priestupkov na úseku súkromnej bezpečnosti. Kontrolou bolo zistené aj 1 podozrenie z trestného činu pozmeňovania a falšovania verejnej listiny, kedy mal pracovník SBS ku kontrole predložiť preukaz odbornej spôsobilosti na výkon fyzickej ochrany alebo pátrania, ktorý mal vykazovať známky pozmeňovania a falšovania. Vo vykonávaní tohto druhu kontrol bude polícia v Bratislavskom kraji aj naďalej pokračovať. 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign