Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Kotleba je produktom nečinnosti politikov, nie samotných občanov - verzia pre rok 2016

Je krátko po voľbách do  NR SR a ja patrím medzi tých, povedzme spokojnejších voličov. Robil som všetko preto, aby sa do našej spoločnosti vrátila demokracia a som rád, že k tomu aj došlo. Zemetrasenie vyvolané týmito voľbami významne pomenilo politickú scénu - no teda konečne!!

Už prvé neoficiálne odhady výsledkov volieb zverejnené krátko po  22. hodine večer vyrazili dych veľa ľuďom. Nepochybne najviac politikom, ktorí do soboty verili, že z parlamentu odídu akurát tak v truhle a aj to ešte za štátne peniaze. Viem, som mimoriadne priamy, no dnes už nie je čas hľadať vhodnejšie slová tam, kde by našli miesto oveľa tvrdšie. Občan našťastie rozhodol inak. V niektorých prípadoch tak trošku zamotal hlavu aj tým najväčším demokratom. Dôvodom je vážny volebný úspech strany  Mariána Kotlebu. Predsa len 200 000 voličov na malom Slovensku nie je sranda...

Presne ako pri Kotlebovom úspechu vo voľbách do VÚC (bez problémov vymenil opotrebovaného, obohratého a na niekoľkých stoličkách bez štipky hanby sediaceho Maňku), aj teraz sa všetci čudujú. A ja sa pýtam - prosím vás - čomu?  Čo ste si mysleli, že z ľudí budete idiotov za ich peniaze robiť naveky?

Opätovne ako k jeho funkcii na  VÚC, tak v NR SR sa veľa ľudí tvári, že neexistuje. Priatelia, čo to je? Kde sú naše predsavzatia o demokracii? Niežeby som sa zastával Kotlebu, alebo snáď jeho súdruhov  (dokonca aj vlasy ešte aké také mám), no Kotleba dostal nie zanedbateľný mandát od občanov Slovenskej republiky - voličov! Či už úprimný, alebo zo vzdoru voči vám páni "nenahraditeľní" politici - neriešim. Mandát má a nám všetkým nezostáva nič iné, ako to rešpektovať a rozmýšľať spoločne, čo sme pokazili. Prečo sme? Nuž  preto,  lebo určitú spoluvinu na tomto stave spoločnosti nesieme aj my - voliči. Keby sme vás páni politici poslali kadiaľ ľahšie už dávno, nemuseli sme dnes riešiť problém s Kotlebom a ani s vašim urazeným egom.

Takže voľby dopadli ako dopadli a občania sa akurát s údivom môžu pozerať na vyhlásenia, kto s kým je ochotný ísť do koalície, kto s kým určite nepôjde a dokonca aj na to, kto s kým vôbec chce hovoriť. 

Vážení páni novozvolení už politici, necítite aspoň nejakú pokoru pred občanom - voličom? Nemáte pocit, že ľudia už majú veľa krát žial špinavej politiky a delenia si korýt po krk a že už by sa patrilo začať myslieť aj na nich? Alebo snáď čakáte   naozaj na stav, kedy nasra*í občania vijdu vo veľkom štýle do ulíc a takpovediac vám naostro nakopú zadky?

Takže teda na záver - Kotleba so svojou stranou v parlamente veľkou výhrou nie je. Možno by niekto povedal, že do istej spoločnosti sa ani nehodí. Ľudia to však vidia inak. A ich vôľu treba (či sa nám to páči alebo nie) jednoducho rešpektovať.

- - -

Počas konania sa druhého kola volieb do  NR SR som niekde v Atlantiku pri ceste do Casablanky napísal nasledujúci článok. Dnes som ho kompletne celý skopíroval a upravil nasledovne: tých pár slov akože neaktuálnych je sivých a tých zopár slov ktoré si jeho aktualizácia vyžiadala, som zafarbil na modro. Čo hovoríte, pokročilo Slovensko vo vývoji za tie roky nejako výrazne dopredu? Ja si myslím, že článok je úplne aktuálny aj dnes. Verím však, že máme v sebe toľko budu sebazáchovy, že pri ďalších voľbách budem mať možnosť napísať - volil som správne, situácia v krajine sa zmenila...

 

Kotleba je produktom nečinnosti politikov, nie samotných občanov


Miloš Majko    Dátum    11. 11. 2013 01:23:19     TémaVoľby do VÚC 2013 | Zobrazení: 3186 ×

Normálne sa usmievam nad vyjadreniami niektorých politikov plnými označení - morálna kríza v spoločnosti a pod. Dôvodom je úspech  extrémistu  Mariána Kotlebu vo voľbách do  VÚC   NR SR v Banskobystrickom kraji. Nemusím azda pripomínať, že hlasmi prekonal aj popularitu  Ľudovíta Kaníka  SDKU, Most Hid, KDH, SIETe, ktorý  teda strán, ktoré na rozdiel od Kotlebu za svoje hlasy bojovali s oveľa väčšou kampaňou.

No a prečo ten úsmev? Nuž, oni  (rozumej politici) sa totiž tvária, akoby sa Kotleba len tak vyskytol a oni s tým nemajú nič spoločné. Chyba! Je to ich produkt a je to výlučne ich chyba, za ktorú žiaľ znovu a znovu bude trpieť ten, kto po takmer štvrť storočie viac ako štvrť storočie výdatne platil volených zástupcov naprieč celým politickým spektrom a to za chabé až nulové výsledky práve v oblasti, ktorá je pre ľudí ako Kotleba  nosnými témami.

Dnes opätovne zalamujú rukami aj na najvyšších miestach. Nie je na mieste otázka, kde mali oči doteraz? Nie je to o úplnej ignorácii občanov a o neskutočnom odtrhnutí sa od reality nášho každodenného života?

Bude horšie. Nepochybne. Totižto, politici majú stále iba plné ústa rečí a konkrétne činy a opatrenia skutočne riešiace aj napríklad Kotlebovu agendu úplne chýbajú. Nečudujme sa teda, že ľudia siahajú  po stále krajnejších riešeniach svojich i možno susedovych problémov.

Výborné výsledky vo voľbách zožal aj Oskar Dobrovodský zožali aj strany, u ktorých to nik nepredpokladal - úprimne, ani oni samotnéProblémy v spoločnosti sa kopia zo dňa na deň a ľudia ktorí naozaj rukolapnými dôkazmi presviedčajú svoje okolie, že pri určitých ľuďoch sa žiť jednoducho nedá, nie sú buď vypočutí, alebo sú vyhlásení za bláznov.  Riešenia ani v tomto prípade akosi neprichádzajú. Je na vide legislatíva, vysoká tolerancia, či jednoducho ignorácia kompetentných?

Nech je tomu akokoľvek, v momente kedy občania zoberú spravodlivosť do vlastných rúk, budú musieť nastúpiť už len riešenia zlé, horšie a úplne zlé. Musí u nás všetko byť dohnané naozaj až do extrému?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign