Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Krištáľové krídlo 2015 - fotoreportáž zo slávnostného večera

817

V Slovenskom národnom divadle počas gala večera si prevzalo ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2014 celkom 32 osobností a súborov. O nových laureátoch tohto ocenenia rozhodli odborné poroty a veľká porota Krištáľového krídla, ktorej predsedom je Gabriel Csollár. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Andrej Kiska - laureát Krištáľového krídla za rok 2011 v kategórii filantropia. Medzi pozvanými hosťami v hľadisku bol aj predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini.

V kategórii architektúra získal ocenenie Štefan Polakovič za originálnu rekonštrukciu panelového domu v Rimavskej Sobote a otvoreného priestoru Loft v centre Bratislavy.

V kategórii divadlo a audiovizuálne umenie si ocenenie odniesol herec Jozef Vajda za inscenácie Bál a Láskavé bohyne.

V kategórii hospodárstvo bol ocenený Vladimír Šrámek, ktorý vybudoval nábytkársku spoločnosť Decodom s viac ako 1200 zamestnancami. Spoločnosť Decodom je najväčším výrobcom nábytku na Slovensku.

V kategórii hudba získala Krištáľové krídlo Magdaléna Rovňáková, zakladateľka a dirigentka Bratislavského chlapčenského zboru, ktorý už viac ako tri desaťročia pôsobí ako významné hudobné teleso a reprezentuje Slovensko v zahraničí.

V oblasti medicíny a vedy si ocenenie prevzal Juraj Pechan, autor podstatnej monografie Chirurgická liečba pre Crohnovu chorobu a spoluautor aj editor encyklopedického diela Princípy chirurgie III.

Henrieta Moravčíková  za rozsiahlu monografiu popredného predstaviteľa medzivojnovej architektúry na Slovensku Friedricha Weinwurma získala Krištáľové krídlo v kategórii publicistika a literatúra.

V kategórii rock pop jazz si ocenenie prevzala súčasná úspešná skupina Korben Dallas za album Banská Bystrica aj koncertné aktivity, keď vystúpila na väčšine významných hudobných podujatí.

V kategórii šport získala Krištáľové krídlo dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, ktorá ziskom zlatej medaily v Soči ako prvá biatlonistka obhájila prvenstvo z predchádzajúcej olympiády vo Vancouveri.

V kategórii výtvarné umenie si ocenenie prevzal Štefan Klein za zostrojenie prototypu prvého lietajúceho automobilu na svete, tzv. AeroMobilu a jeho prvú prezentáciu vo Viedni. Na AeroMobile pracoval 25 rokov.

Krištáľovým krídlom za filantropiu bol ocenený Peter Káčer, postihnutý mozgovou obrnou, ktorý sa sám rozhodol pomôcť ľuďom s týmto handicapom. Na invalidnom bicykli prešiel celé Slovensko a vyzbieral finančné prostriedky na liečenie pre dvanásť pacientov.

Mimoriadnym je ocenenie za celoživotné dielo, o ktorom rozhoduje Veľká porota Krištáľového krídla. To si prevzali kňaz Anton Srholec a šľachtiteľka odrôd vína Dorota Pospíšilová. Anton Srholec je symbolom veľkej duchovnej sily a nezlomnosti. Na vlastné náklady a z darov prevádzkuje zariadenie pre bezdomovcov Resoty v Podunajských Biskupiciach. Dorota Pospíšilová je najvýznamnejšia šľachtiteľka skvelých odrôd vína, počas svojej kariéry vyšľachtila 24 uznaných odrôd viniča. Jej práca posúva slovenské vinárstvo medzi svetovú špičku.

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign