Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Krištáľové krídlo za rok 2015

815

Krištáľové krídla za rok 2015 udelili v desiatich kategóriách: divadlo a audiovizuálne umenie; filantropia; hospodárstvo; hudba; medicína a veda; publicistika a literatúra; rock, pop, jazz; šport; výtvarné umenie a mimoriadna cena – za celoživotné dielo.
O nových laureátoch tohto ocenenia rozhodli odborné poroty a Veľká porota Krištáľového krídla, ktorej predsedom je Gabriel Csollár. V kategórii publicistika a literatúra získala ocenenie spisovateľka Veronika Šikulová. V kategórii šport získal ocenenie chodec Matej Tóth. V auguste sa stal prvým slovenským atletickým majstrom sveta v chôdzi na 50 km na MS v Pekingu. Jozef Barcaj si prevzal ocenenie v kategórii hospodárstvo. Projekt termálneho kúpaliska v Podhájskej realizoval z vlastných zdrojov bez európskych fondov a štátnych dotácií. V kategórii divadlo a audiovizuálne umenie si ocenenie prevzal režisér Ladislav Kaboš. Je autorom dokumentov vysokej umeleckej kvality s mimoriadnym celospoločenským prínosom. Ocenenie za filantropiu získala Miroslava Hunčíková, zakladateľka organizácie Svetielko pomoci. Pomáha onkologicky chorým deťom a ich rodinám. Za oblasť medicíny a vedy si ocenenie odnniesol Igor Lacík, expert v polymérnej chémii, ktorý dlhodobo pracuje na výskume venovanom liečbe cukrovky. Zaslúžil sa, aby sa slovenský tím v roku 2015 stal členom prestížneho Enkapsulačného konzorcia Juvenile Diabetes Research Foundation. V kategórii hudba si prevzal ocenenie operný spevák Štefan Kocán. V kategórii rock pop jazz získala ocenenie herečka a speváčka Szidi Tobias za najnovší album Jolanka. Album uzatvára obdivuhodnú kolekciu platní s textami jej manžela Petra Lipovského. V kategórii výtvarné umenie získal ocenenie Ivan Pavle, ktorý patrí medzi špičku slovenských výtvarníkov. Mimoriadnu cenu za celoživotné dielo si prevzal člen legendárnej hudobnej skupiny Elán Jozef Ráž. Mimoriadne ocenenie, o ktorom rozhoduje Veľká porota Krištáľového krídla, si prevzala zakladateľka Národného hemofilického centra Angelika Bátorová.

„Každý rok po skončení sú moje dojmy výnimočné a každý rok ma bolí jedna skutočnosť, že ocenenie nedostali všetci. Z môjho pohľadu všetky nominované osobnosti sú tak úžasné, že by si ocenenie zaslúžili, ale nedá sa to vymyslieť tak, aby ju dostali všetci,“ uviedla producentka a organizátorka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer

815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign