Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Linka č. 801 do Rajky zostáva zachovaná, ale v pozmenenom režime

Hlavné mesto SR Bratislavy v snahe zabezpečiť komfort cestujúcim obyvateľom Rajky zachová linku č. 801 v čiastočne pozmenenom režime aj po 1. októbri 2015. Zároveň chce mesto informovať verejnosť o skrátení časových intervalov spojov a zvýšení počtu vnútromestských liniek smerom z/do centra Bratislavy, ktorými chce zabezpečiť komfort cestujúcich.

Od 1. októbra 2015 bude vzhľadom na novú medzinárodnú licenciu udelenú Dopravnému podniky Bratislavy upravená doprava v smere z/do Rajky:

•    linka č. 801 bude zabezpečovať dopravné spojenie cezhraničnej obce Rajka s územím mesta Bratislava v trase Rajka – ŽST Rusovce, v Rusovciach cestujúci prestúpia na prostriedky MHD;
•    prichádza k zlepšeniu dopravnej obsluhy tohto územia, nakoľko bude skrátený časový interval spojov v tomto smere a vypravených tak bude viac o 7 párov spojov linky č. 801 v pracovné dni a v sobotu, nedeľu a štátom uznávaný sviatok o 6 párov spojov linky č. 801 viac (v pracovné dni počas ranných a odpoludňajších hodín sa posilňuje interval linky na jazdu každých 30 minút, v období nižšej vyťaženosti spojov sa spravidelňuje na 60 minút, v sobotu, nedeľu a štátny sviatok sa interval vypravených spojov zároveň posilňuje na pravidelný celodenný 60 minútový interval);
•    zavádza sa tiež obojsmerná nadväznosť liniek 801 a 91/191, čím bude cestujúcim vyžívajúcich linku č. 801 v hustejšom intervale  umožnené dopravné spojenie s centrom mesta Bratislava (v smere po Most SNP), zároveň sa posilňuje interval linky č. 90 a zavádza sa nadväznosť liniek 90 a 91/191 v smere Most SNP a Nové SND s linkou č. 801.

Nové odchody linky č. 801 boli plánované s prihliadnutím k súčasným odchodom liniek č. 91 (Most SNP – Čunovo) a č. 191 (Most SNP a ŽST Rusovce). Zvýšením počtu spojov bude bratislavský dopravný podnik kompenzovať zmenu v trase linky č. 801. Časové intervaly budú totiž nastavené s prioritou prestupu z/na linku 801 v Rusovciach. Cezhraničná linka č. 801 bude aj naďalej v čo najväčšej miere nadväzovať na vlakové spoje v obci Rajka a vďaka nadväznosti na mestskú hromadnú dopravu sa tak vytvorí dopravný systém s hustejším intervalom a vyššou prepravnou kapacitou.

Cestovné lístky platné na medzinárodnú prepravu linkou č. 801 budú zároveň platnými cestovnými lístkami aj pre linky mestskej hromadnej dopravy č. 90, 91/191. Výška cestovného sa v tomto smere na návrh hlavného mesta, ktoré o zmenách rokovalo s dopravným podnikom, nemení. Pre linku č. 801 od 1. októbra 2015 predbežne do konca novembra 2015 platí doterajšia tarifa a cestovný lístok si bude možné zakúpiť u vodiča autobusu v smere z Rajky a v lístkovom automate v terminále Most SNP na spiatočnej ceste. Takto zakúpený cestovný lístok bude platný aj pre linky mestskej hromadnej dopravy č. 90 a 91/191.

Dopravný podnik Bratislavy nepožiadal o predĺženie prevádzkovania linky za pôvodných podmienok, ktoré boli schválené podľa projektu cezhraničnej spolupráce a financované pôvodne z fondov EÚ. Hlavné mesto nemôže na prevádzku verejnej dopravy mimo svojich hraníc poskytovať finančné prostriedky a dotovať tak prevádzku verejnej dopravy za hranicami svojho územia. Dopravný podnik preto namiesto toho požiadal o prevádzkovanie medzinárodnej licencie na trase Rajka – Rusovce.
_____________________________________________________________________________
Nová trasa linky č. 801 platná od 1.10.2015:
Trasa linky v smere do Rajky: ŽST Rusovce, Balkánska, cesta I/2, cesta č. 150, Bem apó utca, Rajka.

Zastávky:
ŽST Rusovce Balkánska ul.
Gaštanová aleja cesta I/2 - na znamenie
Pieskový hon cesta I/2 - na znamenie
Rajka, Benzinkút Bem apó utca

Trasa linky v smere do Rusoviec: Rajka, Bem apó utca, Táncsics Mihály u., Kossuth Lajos u., Petőfi Sándor u., cesta č. 150, cesta I/2, Balkánska, ŽST Rusovce.

Zastávky:
Rajka, Benzinkút Bem apó utca
Rajka, Autóbuszforduló Kossuth Lajos u.
Rajka, Szabadság tér Kossuth Lajos u.
Rajka, Véradópark Petőfi Sándor u.
Pieskový hon cesta I/2 - na znamenie
Gaštanová aleja cesta I/2 - na znamenie
ŽST Rusovce Balkánska ul.

Linka č. 90 bude mať základnú trasu skrátenú od Nového SND po ŽST Rusovce a bude zabezpečovať prípoje od Nového SND k spojom linky č. 801 do Rajky a späť. Niektoré spoje linky 90 budú zachádzať až k Areálu vodných športov.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign