Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mesiac úcty k starším ukončilo divadelné predstavenie v Radošinskom naivnom divadle

815
Hlavné mesto spolu s Radou seniorov hlavného mesta SR Bratislavy pripravili pre bratislavských seniorov ako symbolickú bodku nielen za októbrom, Mesiacom úcty k starším, ale aj na záver tohtoročného Seniorfestu v Bratislave predpremiéru divadelného predstavenia Radošinského naivného divadla Besame mucho. Toto kultúrne podujatie sa uskutočnilo vo štvrtok 9. novembra o 15:00 h v Radošinskom naivnom divadle za hojnej účasti seniorov v publiku, ktorým sa pred začiatkom predstavenia prihovoril aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
 

„Nielen počas Mesiaca úcty k starším by sme mali byť všímaví voči tým občanom, ktorí sú v seniorskom veku a patria do života v meste ako ktokoľvek iný. Snažíme sa v hlavnom meste venovať problémom starších spoluobčanov, aby sa v ňom cítili dobre a šťastne. Chceme im poskytovať služby, aké zaslúžia. Mesto je organizmus, v ktorom vieme vzájomne fungovať, iba ak vzájomne pracujeme na dobrých riešeniach pre lepší život v meste,“ spomenul primátor.

Seniorfest venovaný starším Bratislavčanom sa z mesačného stal takpovediac celoročným festivalom.

Dnešné kultúrne podujatie bolo symbolickým oficiálnym zakončením Mesiaca úcty k starším.

Okrem toho, že išlo predpremiérové uvedenie hry Radošinského naivného divadla venovanej práve starším občanom Bratislavy, bolo štvrtkové predstavenie Besame mucho výnimočné tým, že z vyplnených anketových lístkov k predstaveniu boli na jeho záver vyžrebovaní výhercovia ďalších vstupeniek na predstavenie do tohto divadla spolu s REVUE RND č. 24. Okrem toho sa mali diváci možnosť po predstavení zúčastniť aj zaujímavej besedy s vedúcou osobnosťou Radošincov Stanislavom Štepkom.

Významným podujatím festivalu Seniorfestu v Bratislave býva v októbri udeľovanie ocenení Senior roka 2017 pre tých významných Bratislavčanov – seniorov, ktorí sa aktívne angažujú a skvalitňujú život Bratislavčanom. Tento rok si toto prestížne ocenenie z rúk primátora odniesli 6 Bratislavčania: Jozef Kšiňan, Mária Winkláreková, Miro Gregor, Mgr. Peter Blaho, Ing. Arch. Štefánia Krumlová, JUDr. Peter Čepec.

Ďalším z významných podujatí Seniorfestu v meste býva projekt Letnej Bratislavskej univerzity seniorov v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave, keď sa Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca v auguste premení na prednáškovú miestnosť. Tento rok boli prednášky zamerané na tieto témy: Baroková Bratislava za čias Márie Terézie ‒ Zlatý vek, Dunaj – dominanta Bratislavy, Hudba v živote človeka a Starostlivosť o duševné zdravie seniorov.

Podujatia pre seniorov v rámci Seniorfestu sa konajú priebežne počas celého roka s cieľom vtiahnuť a zapájať staršiu generáciu do aktívneho života. Významnou úlohou samosprávy je prispievať k aktívnemu starnutiu dôchodcov a k vytváraniu dostatočných príležitostí pre ich spoločenské vyžitie s cieľom vyzdvihnúť ich užitočnosť pre spoločnosť, podporovať aktívne starnutie, zvýšiť jeho uznanie, solidaritu medzi generáciami, vitalitu a dôstojnosť všetkých ľudí.

 

zdroj: bratislava.sk


Fotogaléria k článku:

815
Autor: www.bratislava.sk
815
Autor: www.bratislava.sk
815
Autor: www.bratislava.sk

Zobraziť všetky fotografie
815
Autor: www.bratislava.sk
815
Autor: www.bratislava.sk
815
Autor: www.bratislava.sk

815
Autor: www.bratislava.sk
815
Autor: www.bratislava.sk

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign